5 jednoduchých pravidiel pre tých, ktorí sa učia angličtinu

  1. Túžba, ciele, motivácia

Po prvé, a čo je najdôležitejšie, musiete naozaj chceť naučiť jazyk. Opýtajte sa sami seba upřímne: "Chcem sa naučiť po anglicky?" Ak je vaša odpoveď "Nie", môžete sa k tejto otázke vrátiť neskôr, keď budete pripravení odpovedať pozitívne. Stanovte ciele a dosiahnite ich. Často je veľmi ťažké pochopiť seba a objektívne zhodnotiť svoje silné a slabé stránky, ale skúsený učiteľ môže vám pomôcť. Opýtajte sa sami seba "Prečo sa chcem učiť angličtinu?" Alebo "Prečo chcem zlepšiť svoju angličtinu?". Niektorí si chcú získať lepšiu prácu vďaka znalosti angličtiny. Niekto sa chce naučiť angličtinu, aby lepšie pochopiť filmy, piesne, knihy a noviny, niekto chce najsť nových kamarátov v zahraničí. Každá osoba je jedinečná a každá má svoje vlastné dôvody na výučbu angličtiny. Napriek tomu je oveľa jednoduchšie naučiť sa cudzí jazyk, ked človek má jasné ciele a motívy, pretože chápe, že každý deň sa cieľ približuje.

lekce

  1. Praxe

Existuje anglické príslovie «Practice makes perfect», čo znamená, že čím viac pracujete na niečom, tým lepšie to dosiahnete a tým menej chýb urobíte. Niektoré praktické nápady:

vlajka

  • Komunikujte s rodenými hovorcami. V dnešnej dobe, vďaka internetu, geografické hranice nezasahujú do komunikácie, preto používajte sociálne siete, služby Skype a ďalšie videohovory na zlepšenie vašich jazykových zručností.
  • Zaregistrujte sa v zahraničných fórach na témy, ktoré sú blízko k vám, napríklad: autá, varenie, hudba, filmy alebo divadlo. Nebojte sa o komunikáciu.

 

  1. "Ponorenie" do jazyka

Namiesto toho, aby ste čítali noviny na svojich obľúbených slovenských stránkach, začnite čítať BBC.co.uk. Začnite čítať literatúru v angličtine, počúvajte anglické rozhlasové stanice, pozerajte svoje obľúbené televízne relácie v angličtine, slovom "ponorte sa do angličtiny".

  1. Dobrý učiteľ

Učiteľ pomáha vyhnúť sa mnohým chybám, nasmerovať študenta správnym smerom, fandiť, motivovať, upozorniť na chyby a navrhnúť, ako sa v budúcnosti vyhnúť týmto chybám. Dobrý učiteľ nie je len osoba, ktorá kontroluje úlohy a číta naučilý text, dobrý učiteľ, vďaka bohatým skúsenostiam, vie nielen najkratšiu cestu k poznaniu, ale aj to, ako urobiť to najzaujímavejšie.

parlament

  1. Zabávajte sa

Užite si učenie angličtiny. Prečítajte si knihy, ktoré sa vám páčia, pozrite si filmy, ktoré vás zaujímajú, komunikujte o témach, ktoré vás zaujímajú. Ak sa učíte v procese učenia, zvyšuje sa motivácia a existuje túžba študovať jazyk aktívne. Ak máte radi automobily – pozrite si Top Gear v angličtine. Rovnako ako sérial Lost? Pozrite si to v angličtine. Čítate noviny každé ráno? Prečítajte si ich v angličtine. Jedným slovom, robte to, čo sa vám páči, len "prepnite" jazyk.