Chcete byť fit ? Začnite už dnes!

Je čas odhodiť balíček čipsov a vymeniť ho za niečo zdravšie, za čo vám bude telo v budúcnosti veľmi vďačné. Jedlo a všeobecne potraviny by mali do seba príjemne zapadať a naša strava by mala byť pestrá, chutná a z výživového hľadiska aj nutrične vyvážená a zdravá. Tieto body by si mal zapamätať každý človek, či už sa venuje športu, alebo nie. V našich životoch totiž stravovanie zohráva asi najväčšiu úlohu, čo sa týka aj životnosti, nie len našej postavy.

karate

 Obchody sú preplnené obrovským množstvom nezdravých produktov, no majú väčšinou nízku cenu a vysokú chutnosť. Ide čiastočne o marketingový ťah, no to je zasa iná téma. Polotovary, ktorých príprava ostane navždy banalitou, sú v dnešných dňoch veľmi obľúbené a ľudia tak nestrávia nad varením toľko času, ktorý by reálne trval neskutočne dlho. Zanedbávanie zdravej stravy však vedie k mnohým zdravotným problémom, ktoré sa nemusia hneď prejaviť, no ten čas určite príde. Určite poznáte špecifické neliečiteľné choroby, pri ktorých je človek nútený brať celý život lieky alebo si neustále vpichovať inzulín a sledovať si cukor. Sú aj mnohé alergie a tie vznikajú práve nezdravou stravou ! Takéto ochorenia, ako ej napríklad intolerancia na laktozu, fruktozu alebo aj celiaka – tie sme si spôsobili my, ľudia.

Takže ak chcete byť fit a predovšetkým mať zdravie na svojom mieste, vašou voľbou by malo byť žiť zdravo, nie lacno. Jedzte každý deň aspoň päťkrát do dňa, vypite aspoň 2 litre vody a určite nevynechávajte ryby ! Pri diétach je dobré uskromniť sa na mäso so zeleninovou prílohou a úplne obmedziť sladké a mastné jedlá, ktoré zbytočne zaťažujú váš organizmus.

skkok

V neposlednom rade treba do toho celého zapojiť aj svaly ! Pre chudnutie nestačí len prechádzka so psíkom, chce to niečo viac. Ak vás baví nejaký šport, určite to zaraďte medzi svoje aktivity dňa. Posilňovňa je tiež veľmi dobrý nápad, ako sa do leta vyformovať tak, že vaši známi budú pozerať s vypúlenými očami. Nie je však jednoduché začať, ale o tom to celé predsa je ! Chcete vyzerať dobre a aj sa tak cítiť, tak pre to musíte aj niečo obetovať. Musíte sa motivovať každý deň a skvelým pomocníkom pri cvičení býva väčšinou dobrá hudba – zapnite slúchadlá a dajte sa do toho ! Pohyb je jednoducho vec, ktorú v živote nesmiete vynechávať !