Čo na dovolenku?

Keď som sa balila na dovolenku, vždy to bol hotový proces. Preto som najradšej chodila autom, pretože som si musela zobrať naozaj veľmi veľa vecí, ktoré pre mňa boli veľmi dôležité. Teda, aspoň ja som si myslela, že sú skutočne dôležité. Asi je vám jasné, že v konečnom dôsledku to boli len malichernosti, ktoré mali uspokojiť moju túžbu po materiálnej stránke. Na druhej strane si musí človek vždy uvedomiť, že trištvrtinu vecí, ktoré si berie na dovolenku, vlastne vôbec nepotrebuje. A ja som vedela, že by som to mala zredukovať. Ale potrebovala som pre prežitie takmer všetko. Na druhej strane, teraz je dôležité hlavne to, aby som so sebou nemusela všetko ťahať. Ale ako to mám vymyslieť?

zelený vak

Redukovanie vecí alebo nahradiť nejakú vec inou? Pre mňa však bolo dôležité mať so sebou na pláži ležadlo, ale aj karimatku. Jedine, že by som mala niečo, čo všetky tieto veci na ležanie nahradí. Nechcelo sa mi tomu veriť, no napriek tomu som našla niečo úžasné, čo ma skutočne potešilo. Našla som si nafukovaci vak. Neverili by ste, aká som bola prekvapená, keď som prišla na to, čo všetko sa s tým dá vlastne robiť. Ono to nie je len nejaký doplnok na ležanie alebo na spanie. Ono je to reálne niečo, čo využijete. Niečo, čo vám bude robiť radosť, pretože keď to máte vo svojej farbe, je jasné, že vám to môže robiť iba radosť. Ja som si vybrala ten pravý a myslím si, že už nikdy v živote nechcem sedieť a ležať na ničom inom.

šedý vak

Naozaj by to človek nepovedal, ale po tých rokoch, ktoré som sa trepala na pláž s obrovským balíkom vecí som si uvedomila, že niekedy stačí skutočne len maličkosť, aby sa človek mohol na pláži rozložiť. Neprekážajú tomu ani kamienky, ani piesok, čiže je to vhodné aj do Turecka, aj do Chorvátska. A naozaj je to spratné! Tak čo viac by mal ešte človek chcieť? Ja som spokojná najviac na svete.