Čo nerobiť pri kúpe ojazdeného auta

Mnohí ľudia nemajú peniaze na to, aby si kúpili  čisto nové auto. Je to pochopiteľné, že auto, ktoré nemá najazdené vôbec nič a ešte v ňom nikto ani poriadne nesedel, je poriadne drahé. Práve preto sa ľudia uchyľujú ku kúpe ojazdených áut. Je to samozrejmé a v dnešnej dobe máme veľmi veľa možností, ako si také auto zohnať. No aj pri kúpe ojazdeného auta sa môžeme dopustiť množstva zbytočných chýb. Viete, akým spôsobom sa im môžete vyhnúť?
černé auto
 
1. Nerozhodujte sa sami
Ak samozrejme nie ste automechanik a s autami nemáte naozaj veľké množstvo skúseností, vždy choďte na istotu. Zoberte si so sebou známeho alebo kamaráta, ktorý sa v autách naozaj vyzná. Na rôznych bazároch totižto ľudia ponúkajú aj autá, ktoré sú schopné rozpadnúť sa už cestou domov. A to je jednoznačne to, čo nechcete. Preto je vždy lepšie nemyslieť si, že všetko ovládame a skúsiť požiadať o pomoc niekoho, kto sa naozaj vyzná.
model auta
 
2. Nepozerajte sa len na výzor
Určite poznáte tú známu frázu ,,nesúď knihu podľa obalu". Pri autách to platí naozaj dvojnásobne, ak nie aj desaťnásobne. Je jasné, že majiteľ auto celé vyčistil a vyleštil, veď ho predsa chce predať. Ale lesknúci a nepoškodený lak a voňavý interiér ešte neznamená, že tam nie je nejaká iná chyba, ktorú takto môžete prehliadnuť. Myslite aj na to, čo je pod povrchom a nielen na celkový vzhľad.
 
3. Nepodceňujte skúšobnú jazdu
Vždy, ale naozaj vždy najprv sadnite do auta a choďte sa previezť, až potom kupujte. Môže sa stať, že vás majiteľ nebude chcieť pustiť za volant. Buď nebude chcieť, aby ste sa vôbec previezli, alebo vás prevezie on sám. Neverte tomu, že s tým autom niečo nie je. Keby na ňom nebol žiadny problém, pustil by vás za volant bez vykrúcačiek. Také auto určite nechcete a nenechajte sa od nikoho oklamať. Verte tomu, že skôr či neskôr nájdete vaše vysnívané auto.