Kde míňate peniaze najviac ?

Na danú otázku možno poznáte odpoveď . Ale my si tú otázku predsa povieme . Kde všade míňate peniaze ? Možno budete prekvapení. Ako zastaviť veľké míňanie peňazí a ušetriť viac sa dozviete v dnešnom článku.
černá kalkulačka

Ø  Obchody a nákupy
 
Len si prestavte že idete do obchodu a miniete viac ako ste čakali. Ale počkať , predstavovať si to nemusíte , pretože je to skutočná realita. Áno naozaj je to tak. Rozhodli ste sa že nebudete robiť veľké nákupy pri návšteve supermarketu , no nedalo Vám to. Vidíte zlacnený tovar v akcii , a poviete si že sa to oplatí. Takto to bude pokračovať až pokaľ sa nedostanete na pokladňu a nakoniec zistíte že ste minuli viac ako ste čakali. Samozrejme že takéto niečo sa celkom ovplyvniť nedá. Pokiaľ vidíte akciový alebo zlacnený tovar , jednoducho ho kúpite. No pre tých ktorý chcú naozaj šetriť , mali by ste si robiť nákupný zoznam a nakúpiť len to čo skutočnosti potrebujete.
pokladnička prasátko

 
Ø  Záplate  v hotovosti
Ak budete platiť v hotovosti budete mať svoje peniaze pod kontrolou. Budete mať celkový prehľad o tom koľko Vám vo vašej peňaženke ostáva a koľko ste v skutočnosti minuli.
Ø  Rada pre manželky
 
Nie je vedecky dokázané  že uži minú viac ako ženy , no naozaj je to tak . Muži míňajú viac peňazí ak ich práve nekontroluje pani manželka. Ak muži nakupujú sami sú schopný za tovar zaplatiť viac čo znamená že minú viac peňazí za zbytočnosť , ako ženy. No niekedy sa to vyrvaná keďže ženy alebo manželky pre seba nakupujú dva krát viac ako muži.
kovové mince

 
Ø  Odstráňte všetko čo sa dá
Ak máte niečo nadbytočné čo musíte platiť snažte sa ta toho Zbaviť. Všetko nadbytočné vám ťaží finančný rozpočet a niekedy miniete na tom viac ako si myslíte. Ak sa toho zbavíte čo najskôr budete mať nie len pokoj ale plnšiu peňaženku. Je dokázané že Slováci sa zadlžujú viac ako iných štátoch , a najviac míňajú na úveroch za ktoré si kupujú techniku a elektrotechniku.