Moje obľúbené aplikácie

Mobilné zariadenie a služba ako Google Play nám dávajú na výber veľké množstvo aplikácií. Niektoré nás pobavia, iné pretrénujú našu logiku, ďalšie pomôžu. Je však dosť pravdepodobné, že z takého množstva nájdeme aj nemálo takých, ktoré sú pravdupovediac úplne nanič. A tiež ich nie je málo. Zamerajme sa preto radšej na tie, ktoré pobavia i pretrénujú mozog, pričom sú navyše populárne a kladne ohodnotené. V článku ich pár vyberiem a opíšem, aj keď ich zrejme existuje o dosť viac, ktoré zabudnem v článku spomenúť.

muž

Pic  Words je populárnou a zábavnou aplikáciou, ktorá má dokonca i druhé pokračovanie. Pred Vami sa zjaví obrázok a rozhádzané písmenká. Vy musíte z tých písmen poskladať slová, ktoré označujú veci, aké vidíme na obrázku. Začína to veľmi ľahko, prvé obrázky a zloženie písmen sa môžu zdať jednoduché. No čím idete do vyššieho levelu, tým je to náročnejšie a veru sa nad niektorými obrázkami a hľadním slov dosť potrápite. Ale žiaden strach, za získané body si kúpite nápovedu.

žena

Escape Rooms má viac sérií, no vždy ide o to isté. Nachádzate sa v určitej budove a okolo Vás sú rôzne predmety. Vašou úlohou je dostať sa z domu preč. Je to len na Vašej logike a spôsobe, akým dokážete predmety využiť, aby ste sa dostali von. Ako som vravel, sú rôzne série, z ktorých si môžeme stiahnuť napríklad aj tie strašidelnejšie, v ktorých sme zavretí v prekliatom hoteli, márnici, alebo sa musíme dostať z mesta duchov. No na výber sú aj kľudnejšie budovy a lokácie.

mobil

Polda 6 je poslednou zo šiestich sérií legendárneho Poldu alias detektíva Pankráca. Predchádzajúce verzie si možno pamätáme, hrávali sme ich na počítači. Ak však vôbec neviete o čom vravím, určite si túto hru stiahnite. Buď do mobilného zariadenia, alebo počítača, no určite Vás pobaví a zároveň zaujme. Hráte za humorne tupého detektíva Pankráca, ktorý  však tou svojou tuposťou vyrieši nejeden ťažký prípad. No zodpovednosť za jeho kroky nesiete Vy, hráč. A veru s týmto policajtom Pankrácom to niekedy nebude vôbec ľahké.