Možnosti VIN čísla, o ktorých ste ani nevedeli

VIN je 17-miestne číslo– vlastne séria čísel a písmen, ktoré jednoznačne identifikujú vaše auto. VIN je tiež užitočná na sledovanie histórie akéhokoľvek ojazdeného vozidla, ktoré by ste si chceli kúpiť. VIN je kód, ktorý identifikuje nielen vaše konkrétne auto, ale aj kilometre a mnoho funkcií a možností, ktoré obsahuje. Obsahuje aj polopriehľadný kód, ktorý pomáha potenciálnym kupujúcim (a držiteľom záložného práva a právnikom) overiť presnosť VIN, aby zabránili falšovateľom.

tachometr

Kde hľadať vaše VIN číslo ?
VIN je v spodnom rohu palubnej doske, kde je nasadené čelné sklo. Váš konkrétny VIN bol pripevnený výdy k vozidlu, keď opustil výrobu a VIN by mal zostať s týmto vozidlom tak dlho, kým vaše auto nedáte zošrotovať. Môžete ho nájsť aj na poistnej karty alebo poistnej zmluve.

Čo znamenajú čísla a písmená vo VIN?
Prvé písmeno alebo číslo VIN vám povie, v akej oblasti sveta bolo vaše vozidlo vyrobené. Priraďte číslo alebo číslo nižšie k prvému číslu alebo písmenu vášho VIN, aby ste zistili, v ktorej oblasti sveta bol váš VIN vytvorený.

A, B, C, D, E, F, G a H sú vyrobené v Afrike
J, K, L, M, N, P a R sú vyrobené v Ázii
S, T, U, V, W, X, Y a Z sa vyrábajú v Európe
1, 2, 3, 4, 5 sa vyrábajú v Severnej Amerike
6 a 7 sa vyrábajú vOceánii
8 a 9 sa vyrábajú v Južnej Amerike

Druhé písmeno alebo číslo v kombinácii s prvým písmenom alebo číslom vo VIN informuje o tom, v akej krajine sa vozidlo alebo vozidlo vyrobilo. Možno vás prekvapí, že nie všetky japonské autá sú vyrobené v Japonsku a tak ďalej. V každom prípade sa autá a nákladné automobily vyrábajú vo viac ako 80 krajinách a existujú viac ako 600 kódov krajín VIN.

Tretie číslo alebo písmenopoužíva výrobca vozidla, aby zistil, aký typ vozidla to je. Mohlo by to byť auto, nákladné auto, autobus a tak ďalej. Každý výrobca automobilov používa na tento účel rôzne kódy.

značky

Čísla alebo písmeno 4 5 6 7 8
Tu nájdete model vozidla, typ motora, typ karosérie a podobne. Každý výrobca vozidiel používa na tento účel rôzne kódy.

Číslo alebo písmeno 9
Toto je VIN kontrolná číslica, kde môžete použiť matematiku na zistenie, či ide o správny VIN. Nehovorí vám nič o samotnom vozidle.

Čslo alebo písmeno 10
Desiate písmeno alebo číslo VIN vám oznámi modelový rok vozidla. Všimnite si, že to môže byť odlišné od toho, kedy bola vyrobená, pretože toľko výrobcov automobilov začne vyrábať model po rokovaní v budúcom roku.

Číslo alebo písmeno 11 12 13 14 15 16 17
Tu výrobcovia automobilov zadávajú jedinečné informácie o konkrétnom vozidle, ktorému patrí VIN. Názov montážneho závodu, doplnkové doplnky k vozidlu, výrobné poradové číslo a veci takéhoto charakteru.