Načo si dávať pozor pri kúpe auta

Ide si kúpiť nové auto z bazára no po kúpe ostanete sklamaný z toho čo Ste  kúpili. Preto Vám parádime na čo si máte dávať pozor pri kúpe nového auta z bazáru.

ferrari

Už máte vybrané auto a chcete si ho kúpiť , no skôr ako to urobíte skontrolujte všetko čo sa dá. Začnite vonkajškom teda si veľmi pozorne všímajte ako to auto vyzerá. Či má nejakú hrdzu , škrabance , alebo niečo iné čo na aute nemá byť. Pozrite sa aj na podvozok či nie je padnúť súčiastka alebo neovisá žiadna hadička či kábel. Ak by ste zistili že niečo takéto má povezte predajcovi o chybách ktoré ste našli a žiadajte ich o nižšiu cenu alebo nech Vám ukážu nové auto. 

Pri interiéroch platí pomerne to iste ale všetky detailu sú podstatné. Preto začnite pekne od strany vodiča. Všimnite si či nie je na budíkoch prasknuté sklo , či nie sú stočené kilometre , škrabance na palubovej doske , roztrhané poťahy na sedadlách , poškodená alebo prasknutá podlaha  , skontrolujte či správne fungujú pedále , prevodovka , no všetko čo by Vás mohlo odradiť od kúpi auta.

Ak sa nevyznáte motoroch zavolajte si na pomoc rodinného príslušníka alebo odborného technika ktorý Vám auto skontroluje priamo na predajni a ten Vám dokáže povedať akom je auto stave a určiť cenu za auto. No takýto technik je spoplatnený , ale na druhej strane máte istotu že je v poriadku a môžete sním bezpečne jazdiť.

Ako posledné si kontrolujte čo je napísane v servisnej knihe , pretože tam nemusia byť uvedené fakty pri servise auta. Ak na technickej kontrole zistia že tam boli menené brzdy a v servisnej knihe to nebude zapísane môžete mať s toho veľký problém.

meďák

Rada na záver : Ak si chcete kúpiť auto na diesel počítajte stým že ak nevypálite turbo môžete mať veľký problém. Turbo vypálite len pri veľkých vzdialenostiach , a pri menších sa turbo nedokáže vypáliť a môže sa rýchlo poškodiť . Ak nejazďte cca 50 až 100 km denne myslím si že sa diesel ani neplatí kupovať pretože viac dáte pri dieselu na opravu ako pri benzínovom motore.