Najpredávanejšie produkty 20. Storočia


Ak sa pozrieme na dobu aspoň od 20. storočia po dnes, určite nájdeme množstvo vecí, ktoré boli masovo populárne a svojim vynálezcom, výrobcom, tvorcom, či autorom priniesli obrovský zárobok, popularitu, luxus, no a dá sa povedať, že aj relatívne doživotný pokoj, minimálne čo sa týka otázky príjmu. Mnoho týchto vecí bolo tak slávnych, že si ich pripomíname ešte stále i dnes, povedzme po dvadsiatich či tridsiatich rokoch. Niektoré tieto veci prežívajú už generácie a stále sú silným pojmom.

star wars

Preto sa pozrime na najpredávanejší tovar, minimálne z 20. storočia až po dnes. Ide o produkty, ktoré svojim autorom, spoločnostiam, alebo firmám priniesli obrovský úspech a vystrelili ich medzi elitu. Čísla týkajúce sa počtu predaných kusov týchto produktov sú obrovské, ešte väčší je zisk na trhu, ktorý dotyčné produkty priniesli.

konzole

Thriller, hudobný album od Michaela Jacksona
Vravím o najpredávanejšom hudobnom albume všetkých čias! A to je ozaj veľký biznis, pretože relatívne populárni autori predajú tak možno 5 000 000 kusov, no albumov „Thriller“ sa predalo až 70 000 000 kusov! Čiže viac ako desaťnásobok. Na albume nájdeme všetky najlepšie hity od M. Jacksona, ktoré sa hrajú ešte aj dnes.

Sony Playstation 1
Originál Playstation 1 z roku 1995 priniesol na trhu s videohrami revolúciu, ovplyvnil i smer, akým sa bude prevedenie hier poberať ďalej. Na deväťdesiate roky to bola proste bomba a bezkonkurenčná jednotka na trhu z pomedzi všetkých herných konzol. Dôvodom bola realizácia otvoru na CD. Na disk CD sa zmestili hry, ktoré mali bežne okolo 350 – 500 MB, čo umožňovalo 32 bitové spracovanie s 3D grafikou a kvalitným zvukom. Na tú dobu niečo nevídané. Výrobca Sony tak porazil i dovtedy jasného kráľa, výrobcu Nintendo. Sony tak predal až 344 000 000 kusov, pričom napríklad na Slovensku stála táto konzola ešte v roku 2000 takmer 10 000 Slovenských korún. /Na tú dobu výška bežnej výplaty/.

zpěvák

Filmové série Star Wars
Prvé uvedenie filmu Star Wars vyvolalo mániu. Kiná boli večne preplnené, alebo sa kupovali kazety VHS, na ktorých bol tento film, zrejme najpopulárnejší všetkých čias. Lenže film mal šesť pokračovaní, pričom v roku 2015 prišlo siedme. Dokopy sa predalo filmov s titulom Star Wars neuveriteľné 4, 3 miliardy!