Spoločnosť Google vyvíja konkurenčnú Amazon Echo Show

Vývojári severoamerickej spoločnosti Google Inc., ktorá je súčasťou internetového holdingu, pracuje na vytvorení nového inteligentného rečníka, ktorý by mal konkurovať zariadeniu Echo Show od Amazonu. Určite ste sa s touto šikovnou vecičkou už stretli. Je to perfektný domáci pomocník, ktorý sa s Vami rád porozpráva, rád Vám oznámi aké je von počasie, zapne či vypne všetky svetlá za Vás, zahrá Vám pesničku na želanie.

asistent

  • Nové zariadenie bude vybavené 7-palcovou dotykovou obrazovkou a jej intelektuálna súčasť poskytne vlastný hlasový asistent služby Google Assistant. Inteligentný reproduktor bude podporovať prácu s mnohými službami amerického vyhľadávacieho giganta.
  • Pripomeňme, že on-line predajca Amazon predstavil "smart" stĺpec Echo Show koncom jari tohto roka. Zariadenie kombinuje 7-palcovú dotykovú obrazovku s funkcionalitou inteligentného hlasového asistenta Amazon Alexa. Displej slúži na zobrazenie rôznych informácií požadovaných používateľmi. Najmä môžeme hovoriť o texte prehraných hudobných skladieb alebo videí z YouTube. Okrem toho je fotoaparát integrovaný do programu Echo Show, ktorý umožňuje používať zariadenie tiež na videohovory.

alarm
Je zrejmé, že inteligentný rečník vyvinutý špecialistami spoločnosti Google sa môže pochváliť podobnými funkciami vrátane možnosti uskutočňovať videohovory, sledovať videá, surfovať na internete, poskytovať tzv. inteligentný domov.
Všimnite si, že oficiálne zástupcovia severoamerickej spoločnosti Google Inc. vývoj nového "inteligentného" stĺpca s displejom nekomentujú. Pokiaľ ide o odhadované náklady na nové zariadenie, o tejto skutočnosti nie sú žiadne informácie vo verejnej sfére. Amazon je Echo Show Smart Speaker je ponúkaný na predaj v tradičnom maloobchodnom predaji za cenu 230 amerických dolárov. Existujú však rôzne cenové varianty, samozrejme všetko v závislosti od množstva ponúknutých funkcií.