Získavanie informácií

Kým kedysi bolo relaxom zobrať do ruky knihu a prečítať ju za jeden večer, dnes množstvo detí ani nevie aké žánre existujú. Kým kedysi ľudí zaujímalo dianie v politike, vo svete, dnes sa hovorí len o škandáloch. O globálne otepľovanie sa zaujímalo množstvo ľudí no dnes sa našu planétu snažia zachrániť najmä zanietení aktivisti. S rastúcimi technológiami strácame záujem o našu planétu, aktuálne dianie, čoraz menej sa zaujímame o históriu. Množstvu mladých ľudí je dokonca jedno čomu sa budú v budúcnosti venovať. Dnes už nájdeme stále menej sčítaných ľudí.  Čo môžeme urobiť preto, aby sme svoj osobný rozhľad rozšírili?

knihy
 
Knihy                                      Nie je nič lepšie ako ľahnúť si do postele a prečítať si knihu. Získavate tak zručnost v gramatike a ľahšie si osvojíte spisovnú slovenčinu. Podľa žánru sa zdokonalujete v jednotlivých oblastiach. Romány, drámy či obľúbené knihy podľa skutočnej udalosti sú najčastejšie predávané. Ku vášmu vzdelaniu vám však pomôžu knihy s náučnou tematikou. Ak máte snahu naučiť sa cudzí jazyk, kniha vám pomôže aj v tejto oblasti. Nielen učebnice, ale aj obsahové knihy napísané v angličtine.
 
Náučné programy                  Niekto možno ani netuší, že existuju televízne programy s rôznou tematikou, ktoré vás naučia množstvu vedomostí. Či už ide o kuchárske stanice alebo sa zaujímate o rybárčenie, sledovanie vášho hobby vás naučí veľa nového. Náučné programy vás tiež vzdelajú ak sa vyznáte v autách alebo ste ochrancom prírody. Dôležité je, aby ste mali všeobecný rozhľad vo viacerých odvetviach.

mikroskop
 
Televízne noviny                     Aj keď televízne noviny o 19:00 sledujú najmä dôchodcovia, pre váš všeobecný rozhľad nie je zlý počuť čo sa deje vo svete. Aj keď na našich staniciach veľa užitočných informácií nedostanete, anglické BBC či CNN sú na vysokej úrovni a ponúkajú množstvo kvalitných informácií z viacerých odvetví.