Nezařazené

Porovnanie typov posteľných roštov

Keď chcete dosiahnuť kvalitný spánok a zobúdzať sa každé ráno plný energie, svieži a odpočinutý, je dôležité si vybrať nie len vhodnú posteľ, dobrý matrac, ale aj zamyslieť sa nad výberom posteľného roštu. Úlohou roštu na posteli je zabezpečiť, aby pod matracom ventiloval a prúdil vzduch a neusádzali sa v ňom, tým pádom žiadne škodliviny, nečistoty, špina, prach, baktérie, plesne alebo roztoče. Okrem ventilácie vzduchu je rošt dôležitý aj z hľadiska držania matraca a pôsobenia ako podpora pri zaťažení, pretože vďaka správne zvolenému roštu sa môže hmotnosť ľudského tela na matraci proporcionálne a lepšie porozkladať.

Dobrý spánok

Posteľné rošty sa delia na ručne polohovateľné, elektricky polohovateľné a nepolohovateľné rošty. Polohovateľné rošty, najmä tie elektrické sa využívajú primárne v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach pre pacientov po operáciách a ležiacich osobách. Pre bežné domácnosti sa skôr používajú iba čiastočne polohovateľné rošty, ktorých poloha sa dá najčastejšie upravovať v hornej oblasti, pre hlavu a krk alebo prípadne v dolnej časti pre nohy. Upravovanie postavenia roštu tak môže poslúžiť v prípade, že si počas ležania s obľubou prečítate dobrú knihu alebo máte vo vašej spálni televízor. Takéto polohovateľné rošty sa však vyznačujú aj vyššími cenami a zložitejšou inštaláciou, čo sa týka hlavne elektrických roštov.

Posteľný rošt

Ak teda netrpíte žiadnymi zdravotnými problémami, kvôli ktorým by ste nevyhnutne potrebovali meniť ručne alebo elektricky polohu telu, pokojne vám do vašej spálne bude stačiť rošt nepolohovateľný Segum. V porovnaní s polohovateľnými roštami sa tie pevné vyznačujú nižšími cenami, jednoduchším nainštalovaním do postele a nenáročným narábaním. Nepolohovateľné rošty, hlavne tie lamelové, majú väčšiu tvrdosť, takže poskytujú ideálnu podporu pre telo, avšak sú vhodné iba pre ľudí do určitých hmotností. Vďaka dreveným lamelám sa dajú jednotlivé časti točiť, čo umožňuje dokonalé prispôsobenie aktuálnej spiacej polohe človeka a rošt tak vyzdvihuje a podporuje ortopedickú funkciu matraca.