Rubrika: Životný štýl

Depresia naša každodenná

Depresia naša každodenná

Možno ste mierne prekvapený z toho úvodu, že som to tak hneď, rýchlo a na rovinu zhrnula, ale je to tak. Množstvo ľudí si to, bohužiaľ, neuvedomuje. Depresia je vážne ochorenie, ktoré nesie so sebou následky. Následky zlej nálady nielen pre samého človeka, ale aj pre celé jeho okolie, pre ktoré to určite nie je príjemné, že daný človek má stále zlú náladu. Aj preňho samotného to musí byť deprimujúce, že si nevie sám pomôcť. Nevie si rozkázať mať inú náladu. Je to v ňom, ale neovplyvní to.

strach

Samozrejme, nielen zlá nálada je ukazovateľom depresie. Za depresiou sa môžu skrývať aj striedavé nálady, keď má daný človek depresiu len z nejakého bodu v jeho živote. Napríklad zo štúdia. Potom treba tento bod v živote tohto človeka jednoznačne odstrániť. Možno nie je správna voľba odstrániť školu z nejakého života, no dá sa vymeniť za inú, ktorá nebude až toľko stresujúca ako daná škola. Možností je viac, len treba hľadať a riešiť tento problém. Netreba čakať na to, že sám od seba odznie alebo sa stratí zmenou okolností za pár mesiacov. Je to vážna choroba, preto ju treba riešiť ihneď.

Možno si to niekto ani neuvedomuje, ale človeka s depresiou netreba zatracovať, ale skôr mu treba pomôcť. Nenavrhujte mu riešenia ako sa má pohnúť z miesta ďalej, ale nenápadne mu s tým pomáhajte. Pretože on sám veľmi dobre vie, že by sa mal pohnúť ďalej, ale sám to nedokáže. Je ako keby v tranze, že všetko je na nič, on nič nezmôže a všetko bude už len zlé. Všetko vidí v čiernych farbách. Ukážte mu tie svetlé farby, na ktoré by sa mal pozerať. Nenápadne, ale účinne. No, pozor na to, aby ste neskĺzli do jeho čiernych farieb.

samota

Možno pomôže takémuto človeku, keď sa pár mesiacov bude venovať len sám sebe. Aby robil len to, čo ho baví, a čo ho napĺňa. Potom jeho život dostane nové veselšie farby. Nový nádych. Potom sa bude môcť vrátiť do zabehnutého života, pretože bude mať nový pohľad na svet. Často skĺznu do depresiu ľudia, ktorí sú už dlhodobo zabehnutí v zamestnaní, ale sú tam len zo zotrvačnosti. Nič nové im to neprináša a sú nešťastní… Dlhodobo pretrvávajú v stave nešťastia a potom sa to prejaví ich náladovosťou a pohľadom, ktorý je veľmi pochmúrny. Je to choroba, no netreba sa za ňu hanbiť. Je liečiteľná a zmení vám to život. Doslova a do písmena. Netreba sa báť.

Aby kŕčové žily zmizli

Aby kŕčové žily zmizli

Či už ste žena, alebo muž, aj keď ženy vo všeobecnosti toto ochorenie sprevádza počas života viac, určite s ním nie ste spokojní. Okrem toho, že ide o veľmi nepríjemnú fyzickú záťaž, keďže toto ochorenie zvykne značne komplikovať naše životy vo forme rôznych opuchov a bolestí, ide aj o dosť výrazný kozmetický a estetický problém, kvôli ktorému sa hanbí väčšina žien vyzliecť v lete do plaviek. Máte ich už aj vy plné zuby? Máte pocit, že vám prerastajú cez hlavu a veľmi komplikujú váš každodenný život? Zabudnite s nami na ne, pretože vám ich pomôžeme odstrániť.bosé ženské nohy.jpg
O čo vlastne teda na začiatok ide? Je to chronické ochorenie, v ktorom možno hovoriť o poruche cesty žilnej krvi, ktorá sa nedostáva späť k srdcu tak akoby mala. Ide o ochorenie, ktoré nepostihuje iba ženy a to najčastejšie, ale aj mužov, dokonca v zníženej miere aj deti! A to najčastejšie na dolných končatinách. Čo je však veľmi pozitívne je fakt, že nejde o problém, ktorý by nemal v budúcnosti žiadne príjemné východiská, pretože ho možno veľmi efektívne liečiť, b dokonca aj úplne odstrániť. Ak začnete tento váš problém riešiť včas, dokážete tak predísť mnohým komplikáciám a už onedlho sa budete môcť vrátiť späť k vášmu normálnemu, plnohodnotnému životu, pretože nejde o ochorenie na celý život, samozrejme, ak si ho takým sami nespravíte.sediaca žena.jpg
Kŕčové žily na nohách liečba VENASUM je teda skutočne možná, rýchla, bezbolestná a veľmi efektívna. Je veľmi odporúčaná a už o krátku chvíľu sa budete môcť vrátiť späť k vášmu normálnemu životu, pretože si nevyžaduje žiadnu hospitalizácie, rezy ani nič podobné. Ide o liečbu ultrazvukom, ktoré nie je nepríjemná ani príliš časovo náročná. Všímajte si preto vaše nohy, pretože už pri prvých príznakoch tohto ochorenie je potrebné včasné riešenie, aby sa rýchlo predišlo rozšíreniu a Ďalším nepríjemným komplikáciám.

Výberom správneho matraca sú sladké sny zaručené

Výberom správneho matraca sú sladké sny zaručené

Zdravý človek potrebuje minimálne 7 hodín spánku denne. Telo si robí dennú uzávierku a regeneruje sa. Znamená to, že tretinu dňa a tým pádom aj tretinu života naozaj trávime v posteli. Pri výbere matraca je dôležité pre koho je určený. Iný je vhodný pre dieťa a iný pre dospelého človeka. Nezabúdajte aj na výber správnej postele.

spáneik

Zdravotné matracesú nevyhnutnosťou pre ľudí, ktorí trpia bolesťami a ochoreniami chrbtice. Kvalitné matrace vám nielenže pomôžu odstrániť bolesti chrbta, ale uvoľnia napätie chrbtice a svalov. Preto si vyberajte ortopedické matrace, ktoré chrbticu podporujú. Pri bolestiach hornej časti chrbtice sú vhodnejšie tvrdšie a pri bolestiach v krížovej oblasti stredne tvrdé, alebo mäkké matrace. Ďalšou skupinou ľudí, ktorí by si mali dávať pozor na čom spia, sú alergici. Ich matrace musia byť zdravotne nezávadné, zo studenej peny, alebo latexu. Takéto matrace majú aj špeciálny poťah z aloe vera (hojivé účinky na pokožku), lyocellu (prírodné vlákno, ktoré sa rýchlo odparuje), alebo medicottu (zabraňuje vzniku plesní a roztočov).
Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí nemajú žiadne zdravotné problémy, vyberajte si také matrace, na ktorých sa vám bude dobre spať.

ložnice

Ak chcete využiť nákup na niektorom e-shope kvôli cene, je dobré si ho najskôr vyskúšať v kamennom obchode. Najdôležitejšia je predsa pohodlnosť. Ak radi spíte na boku, vyberte si matrac mäkký a ak na chrbte, tak vám dobrý spánok zaručí matrac tvrdý. Čo sa veľkosti týka, mal by byť o 20 centimetrov dlhší ako je vaša výška, minimálne 80 centimetrov na šírku je dostačujúcich. Pre tých z vás, ktorí sa v noci veľa vrtia, či majú veľkú rodinu by však bola ideálna šírka 100 centimetrov. Je lepšie kupovať dva matrace ako jeden veľký. Ľahšie sa s nimi manipuluje a vyhovujú požiadavkám oboch partnerov.

Na trhu je množstvo matracov z rozličných materiálov. PUR pena je najlacnejšia, ale aj najmenej vydrží. Pružinové matrace sú dobrou voľbou, nakoľko majú rôzne stupne tvrdosti. Taštičkové majú výborné ortopedické vlastnosti a dlhú životnosť. Ak hľadáte niečo, čo sa vám prispôsobí teplotou, je lenivá pena dobrou voľbou, reaguje na teplotu vášho tela.
Nezabúdajte, že aj matrace starnú. Ich životnosť je od troch do desať rokov podľa použitých materiálov a podložky. Ak sa cítite ráno unavení, či vás začne bolieť chrbát, matrac vymeňte.

Ako žena dosiahne, čo chce?

Ako žena dosiahne, čo chce?

Muži ešte aj dnes privítajú, ak sa o nich žena stará, obslúži ho, berú ju ako gazdinú, ktorá sa najlepšie uplatní pri sporáku, variac dobroty od výmyslu sveta. Predstava akejsi žienky domácej so vžitým názorom, že žena sa má starať len o chod domácnosti, pretrváva ešte aj dnes.

konflikt

Láska ide cez žalúdok

Na rozdiel od mužov si tento názor ženy neosvojili, chcú sa realizovať a rozvíjať svoju kariéru tak, ako opačné pohlavie. A tak sa mnoho zo žien už o varenie a domáce práce nezaujíma v takom rozsahu, ako to bolo v minulosti. Do kulinárskych tajomstiev sa zaúčajú, až keď sú k tomu donútené, teda prídu na svet deti a tie treba nakŕmiť. A nielen deti, vraví sa, že láska ide cez žalúdok, a hladný muž je veľmi nevrlý, teda treba nakŕmiť aj jeho. K tomu však potrebujete aj dobre vybavený priestor na varenie, čiže kuchyňu. A je aj na mužovi, aby sa o to postaral a pripravil pre manželku dôstojnú možnosť na realizáciu.

Dôstojný priestor na varenie

Istotne ani mužovi nebude chutiť v kuchyni, kde to nemá ani hlavu ani pätu, priestor je preplnený bez nejakého systému, vybavený starými spotrebičmi, ktoré už nevyhovujú súčasným trendom. Takže je načase začať s prerábaním, a to riadne od podlahy, ako sa hovorí. Pracovný priestor, spotrebiče, kuchynské pomôcky a takisto aj osvetlenie a nábytok potrebujú spĺňať nároky súčasnej doby.

staré věci

Ženský šarm

Nemusíte však hneď natrafiť na pochopenie zo strany manžela, istotne bude otáľať, hľadať výhovorky, že to ešte až tak strašne nevyzerá, jednoducho, jeho nechuť do zmien bude skrývať za všetky tieto fakty. Ale nesmiete sa nechať odradiť, ak to hneď nepôjde po dobrom, potom musíte udrieť silou. Vyhrážky, že už viac neuvaríte ani špagetu, kým sa to nezmení, by mali zabrať. Hladný muž je úplná katastrofa, a tak urobí, čo vám na očiach uvidí, len aby ste ho netýrala hladom. Samozrejme, že pri tom by ste mali využiť svoj šarm a tlačiť naňho s mierou, použiť správne slová v správnom čase, len tak ho dostanete tam, kde ho chcete mať. Týmto „presviedčacím“ metódam určite žiadny muž neodolá.

Chcete byť fit ? Začnite už dnes!

Chcete byť fit ? Začnite už dnes!

Je čas odhodiť balíček čipsov a vymeniť ho za niečo zdravšie, za čo vám bude telo v budúcnosti veľmi vďačné. Jedlo a všeobecne potraviny by mali do seba príjemne zapadať a naša strava by mala byť pestrá, chutná a z výživového hľadiska aj nutrične vyvážená a zdravá. Tieto body by si mal zapamätať každý človek, či už sa venuje športu, alebo nie. V našich životoch totiž stravovanie zohráva asi najväčšiu úlohu, čo sa týka aj životnosti, nie len našej postavy.

karate

 Obchody sú preplnené obrovským množstvom nezdravých produktov, no majú väčšinou nízku cenu a vysokú chutnosť. Ide čiastočne o marketingový ťah, no to je zasa iná téma. Polotovary, ktorých príprava ostane navždy banalitou, sú v dnešných dňoch veľmi obľúbené a ľudia tak nestrávia nad varením toľko času, ktorý by reálne trval neskutočne dlho. Zanedbávanie zdravej stravy však vedie k mnohým zdravotným problémom, ktoré sa nemusia hneď prejaviť, no ten čas určite príde. Určite poznáte špecifické neliečiteľné choroby, pri ktorých je človek nútený brať celý život lieky alebo si neustále vpichovať inzulín a sledovať si cukor. Sú aj mnohé alergie a tie vznikajú práve nezdravou stravou ! Takéto ochorenia, ako ej napríklad intolerancia na laktozu, fruktozu alebo aj celiaka – tie sme si spôsobili my, ľudia.

Takže ak chcete byť fit a predovšetkým mať zdravie na svojom mieste, vašou voľbou by malo byť žiť zdravo, nie lacno. Jedzte každý deň aspoň päťkrát do dňa, vypite aspoň 2 litre vody a určite nevynechávajte ryby ! Pri diétach je dobré uskromniť sa na mäso so zeleninovou prílohou a úplne obmedziť sladké a mastné jedlá, ktoré zbytočne zaťažujú váš organizmus.

skkok

V neposlednom rade treba do toho celého zapojiť aj svaly ! Pre chudnutie nestačí len prechádzka so psíkom, chce to niečo viac. Ak vás baví nejaký šport, určite to zaraďte medzi svoje aktivity dňa. Posilňovňa je tiež veľmi dobrý nápad, ako sa do leta vyformovať tak, že vaši známi budú pozerať s vypúlenými očami. Nie je však jednoduché začať, ale o tom to celé predsa je ! Chcete vyzerať dobre a aj sa tak cítiť, tak pre to musíte aj niečo obetovať. Musíte sa motivovať každý deň a skvelým pomocníkom pri cvičení býva väčšinou dobrá hudba – zapnite slúchadlá a dajte sa do toho ! Pohyb je jednoducho vec, ktorú v živote nesmiete vynechávať !

Problémy v zahraničí – ako si môžeme pomôcť

Problémy v zahraničí – ako si môžeme pomôcť

Cestujete za prácou do zahraničia, rozhodli ste sa spoznávať svet, dovolenkujete alebo študujete. V každom prípade je tu európska únia, voľný pohyb osôb, pravidlá o vízovej politike, poplatky. Pred vycestovaním je nevyhnutné sa pripraviť na pobyt v zahraničnej destinácii.

tajfun

1. Kontaktujte Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Bezplatná dobrovoľná registrácia zabezpečí poskytnutie aktuálnych dôležitých informácií o mieste pobytu, včasného varovania pred hroziacim sa nebezpečenstvom v zahraničí alebo pomoc v núdzových situáciách. Ak sa dostanete do uvedených situácií Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Vás kontaktuje ako občana Slovenskej republiky do zahraničia formou sms správy alebo telefonicky. Postup ako sa registrovať nájdete priamo na stránke ministerstva.

2. Informujte sa na Úrade verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, kde sú uvedené informácie a pokyny ohľadom očkovania pred cestou do zahraničia podľa ročenky Svetovej zdravotníckej organizácie International travel and health.

3. Urobte si fotokópiu údajovej strany všetkých dokladov, ktoré budete potrebovať pas, občiansky a vodičský preukaz, EPZP zdravotná karta a mimo EÚ komerčné cestovné poistenie liečebných nákladov.

požár

4. Využite cestovné poistenie, vyberte si vhodnú poisťovňu a typ poistenia, ktoré pokryje predpokladané náklady spojené s nehodou v krajine pobytu.

5. Zabezpečte si internet v telefóne, či v inom zariadení, telefónne číslo s predplateným kreditom buď zo Slovenska alebo využite a objednajte si medzinárodnú sim kartu s vhodným paušálom a internetovým balíčkom, ktorá pokryje krajinu, kde sa budete pohybovať.

6. V prípade Vášho ohrozenia v danej krajine nakontaktujte ako občan Slovenskej republiky akýkoľvek zastupiteľský úrad zastupujúci Slovenskú republiku či iný z Európskej únie, kde Vám poskytnú pomoc, ochranu a odporučia právnické služby a skontaktujú Vás s príbuznými. Bližšie informácie sú uvedené v zákone č. 151/2010 Z. z. o zahraničnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, normy medzinárodného práva, predovšetkým Viedenský dohovor o konzulárnych stykoch.

Nezdravý životný štýl

Nezdravý životný štýl

Od detstva sme sa učili viesť zdravý životný štýl. Zdá sa, že to všetci vieme, ale napriek tomu značný počet ľudí vedie nesprávny, nezdravý životný štýl. Po prvé, musíte pochopiť, aký je "životný štýl" a prečo môže byť "nezdravý". Životný štýl sú typické normy správania, ktoré umožňujú udržiavať normálne spoločenské spojenie a podporu života. Zdravý životný štýl znamená, že osoba by mala sledovať svoje zdravie: správne jesť, vykonávať normálne fyzické aktivity, udržiavať hygienu atď.

cigareta

Ako  sa ukazuje, nezdravý životný štýl je absolútnym protikladom zdravého životného štýlu. Čo všetko patrí k nezdravému životnému štýlu?
1.      Nepravidelná alebo nedostatočná fyzická a pohybová aktivita. Nízka fyzická aktivita. Sedavý životný štýl vedie k množstvu rôznych zdravotných problémov, ktoré sa navzájom prekrývajú a vedú k ochoreniam, predovšetkým k srdcovým chorobám.
2.      Nedodržanie režimu dňa. Dodržiavanie nesprávnej rutiny dňa. To sa prejavuje v nesprávnom predelení času na pracovný čas a odpočinok. Oddych je veľmi dôležitý pre zdravie, umožňuje vám obnoviť silu. Jeho dlhá absencia má katastrofálny vplyv na ľudské zdravie.

3.      Nesprávne alebo nevyvážené jedlo
4.      Preťaženie a nervové poruchy
5.      Nesprávny odpočinok
6.      Nedodržanie alebo porušenie hygienických pravidiel. Nedodržiavanie pravidiel osobnej hygieny: pravidelné pranie, zabezpečenie čistého oblečenia, čistenie zubov atď.
7.      Nespokojnosť s prácou, životná situácia
8.      Fajčenie, alkohol, drogová závislosť. S takými závislosťami je ťažké, aby sa človek sám vyrovnal, ničí svoj život každý deň. Vyžaduje si  včasnú kvalifikovanú lekársku starostlivosť.

kocovina

Preto nesprávny, nezdravý spôsob života vedie osoba, ktorá robí všetko naopak: nestará sa o svoje duševné a fyzické zdravie a je sociálne neprijateľnou osobou. Tento spôsob života sa v poslednom čase stal globálnym problémom pre celé ľudstvo. A to všetko preto, lebo máme veľmi neurčitú predstavu o nezdravom spôsobe života a škodlivosti. Keď hovoríme o nezdravom spôsobe života, objavujú sa len obrazy škodlivých zvykov a návykov. Ale v skutočnosti nezdravý životný štýl zahŕňa výrazne viac kategórií.

Meditácia

Meditácia

Meditácia je činnosťou, kedy jednotlivec ovláda alebo trénuje myseľ alebo vyvoláva určitý stav vedomia, a to buď na to, aby získal určitý prínos, alebo aby myseľ jednoducho uznala jeho obsah bez toho, aby sa stotožnila s týmto obsahom alebo ako koniec sám o sebe.
dívka při meditaci

Termín meditácia sa týka širokej škály postupov, ktoré zahŕňajú techniky navrhnuté na podporu relaxácie, budovanie vnútornej energie alebo životnej sily (qi, ki, prana atď.), a na rozvíjanie súcitu, lásky, trpezlivosti, veľkorysosti a odpustenia. Iná forma meditácie sa zameriava na bezproblémovo udržiavanú koncentráciu zameranú na jediného človeka, ktorej cieľom je umožniť praktizujúcemu užívať si nezničiteľný pocit blaha a zdravia v každodennom živote.

 růžový leknín

Slovo meditácia nesie v rôznych kontextoch rôzne významy. Meditácia sa praktizuje od staroveku ako súčasť mnohých náboženských tradícií a viery. Meditácia často zahŕňa vnútorné úsilie o samoreguláciu mysle nejakým spôsobom. Meditácia sa často používa na vyčistenie mysle a uľahčenie mnohých zdravotných problémov, ako je vysoký krvný tlak, depresia a úzkosť. Môže byť vykonávaná sediac alebo aktívnym spôsobom – napríklad budhistickí mnísi zahŕňajú podvedomie vo svojej každodennej činnosti ako formu výcviku mysle. Modlitbové koráliky alebo iné rituálne predmety sa bežne používajú počas meditácie s cieľom sledovať alebo pripomínať praktizujúcemu niektoré aspekty tohto tréningu.

 mnich při meditaci

Meditácia môže zahŕňať vytvorenie emocionálneho stavu na účely analýzy tohto stavu – ako je hnev, nenávisť atď. – alebo kultivovanie konkrétnej mentálnej odpovede na rôzne javy, ako sú súcit. Zahŕňa aj opakovanie mantry. Mantra je vybraná na základe jej vhodnosti pre individuálneho meditujúceho, je to hymnus alebo časť textu, prípadne nejaké slovo, ktorá sa odriekava pri meditácii a slúži na zvukovú vibráciu.

Jedávali pravidelne pizzu, schudli a zostali fit

Jedávali pravidelne pizzu, schudli a zostali fit

Pizza je chutným a obľúbeným pokrmom hádam každého človeka na našej planéte. No možno si teraz v tichosti pomyslíme, len keby sa z nej nepriberalo. Ale je táto naša tichá úvaha opodstatnená? Poznáme totiž prípady, kedy ľudia pravidelne jedávali pizzu, no pritom schudli, dokonca im klesla hladina cholesterolu v krvi. Musí to byť príjemná diéta, každý deň si vychutnávať čerstvú voňavú pizzu, no pritom chudnúť a byť fit, však? Podľa určitých skutočných prípadov je to však reálne!

menu

Pasqale Cozzolino je taliansky kuchár, ktorý prišiel z Talianska do USA a nadovšetko si zamiloval tú klasickú nezdravú americkú stravu ako hamburger s hranolkami a Colu, no a podobné pochúťky z fastfoodu. Takýmto štýlom sa stravoval v kuse 4 roky, až ho jeho doktor upozornil, že má nebezpečne vysokú nadváhu, 168 kilogramov. Hrozil mu infarkt. Od toho dňa tento šéfkuchár "presedlal" z americkej na svoju rodnú taliansku kuchyňu a každý deň si dal k obedu pizzu Margharita. Okrem tejto pizze jedával už iba ovocie, obilniny,malý šalát, pil pomarančový džús a kávu, k večeri pohárik červeného vína. Takýmto štýlom stravovania schudol za pol roka 46 kilogramov, teda jeho váha klesla na 122 kilogramov, čo je k jeho výške 190 centimetrov už predsa ideálnejší pomer. Ale ktovie, od tej doby jeho hmotnosť možno klesla ešte na nižšie číslo.

pizza

Brian Northrupsa rozhodol sám na sebe podstúpiť jeden test, pričom chcel svojim známym a okoliu dokázať, že jedenie chutného jedla ako napríklad pizza, nemusí mať automaticky za následok priberanie. Celý rok sa rozhodol stravovať predovšetkým pizzou, pričom nepribral ani kilogram, naopak dve kilá zhodil a čo je podstatné, mal tehličky na bruchu a vyrysovanú postavu. Síce jedával pravidelne "nezdravé" jedlá, ale popritom potivo cvičil. Týmto experimentom chcel poukázať, že najdôležitejší je pohyb. Potom si údajne môže človek dopriať jedlo, aké mu ide skutočne na chuť, pričom s jedením stravy bez chuti a vysedávaním na stoličke či pohovke sa človek iba bezvýsledne trápi.

Keby neexistovali stolíky

Keby neexistovali stolíky

Taký možno nenápadný doplnok do bytu akým je stolík, sme si už zvykli považovať za automatiku, niečo samozrejmé. Potrebujeme určitý predmet odložiť, dáme ho na stolík. Mám ten pocit, akoby sme takémuto produktu po čase začali odoberať váhu. Myslím to tak, že sa zrejme nezamýšľame nad tým, aký by bol náš denný život v byte bez tohto doplnku. A že je stolík naozaj praktickým, možno neodmysliteľným pomocníkom, to je proste, možno povediac, fakt. O výhodách takéhoto nenápadného, avšak potrebného doplnku pre každú domácnosť, vás okrem mňa a tohto článku presvedčí i podobný a to.

hotel

Konkrétne však vravíme ešte o nenápadnejšom pomocníkovi a to stolíku nočnom. Pritom nám toľkokrát pomôže a trúfam si povedať, že takmer každé ráno i každú noc.

lampička

Ležíte si v posteli, máte chuť na pohár s vodou, alebo potrebujete odložiť mobil, knižku,… stolík vám pomôže. No predstavte si, ako by ste zakaždým museli chodiť hore dolu do kuchyne, či do izby. Kvôli každej maličkosti. To by sme asi nešli spať nikdy. Takisto ráno, ak sa prebudíme, určite radi uvítame potrebné veci nachystané priamo na stolíku, než keby sme ich mali opäť hľadať po celom byte. Tie potrebné veci ako napríklad mobil, tie môžeme mať vždy po ruke. Ale takisto aj napríklad momentálne rozčítanú knižku, rozohratú prenosnú videohru, no všetko čo vás zabaví a pomôže vám zaspať. Alebo napríklad taký diaľkový ovládač k TV, alebo audio systému. Ovládajte tieto produkty pekne z pohodlia postele, na tomto stolíku na vás budú čakať vždy.

noční stolek

Avšak aj nočné stolíky sú rôzne. Rôzne tvary, veľkosti, farba, cena,… Každému vyhovuje niečo iné. Preto aj v tomto prípade sa môžete s výberom pohrať, vyberte presne taký, ktorý je sympatický a vyhovoval by vám. Aby bol praktický, či aby sa naň zmestilo niečo viac. No vravím, to už je na každého osobnej voľbe a vkusu, takisto aj iných potrebách.