Rubrika: Elektro

Vianočné osvetlenie

Vianočné osvetlenie

Vianoce sú takmer pre každého obdobím radosti, šťastia a pokoja. Schádza sa celá rodina, každý si nájde čas na svojho blízkeho. Najväčšiu radosť majú najmä deti, pre ktoré Vianoce znamenajú najmä darčeky. Pred týmito sviatkami sa však musíme aj dobre pripraviť. Pečenie koláčov, vyupratovanie celého domu či nákup potravín a darčekov na štedré obdobie. No pravú vianočnú atmosféru si naladíte, keď vidíte všetky tie vysvietené výklady, obchody, cesty a domy. Práve pekne ozdobený dom vás poteší pri príchode z práce. Z amerických filmov poznáme, že veľa svetielok jednoducho musí byť. Čo ale použiť aby váš dom nevyzeral skôr smiešne?

sob
 
Svetielka                                 U nás sú rozšírené skôr osvetlené balkóny ako strechy. Kedysi boli populárne svetelné hadice, ale ich sláve odzvonilo. Stále však môžeme vidieť hadicou vysvietené štíty domov. Čo je teraz moderné sú vysiace LED svetlá pripevnené na balkóne. Množstvo výrobcov ponúka rôzne varianty prepnutia svetla. Kým väčšina necháva pustené stále svietenie, niektorí zvyšujú intenzitu blikania. Blikajúci dom však nie je populárny. Taký istý štýl sa používa aj na ozdobenie vonkajších stromčekov, kedy práve naopak padajúce slzy sú v kurze.
 
Dekorácie                               Ak chcete štýlový, zaujímavý dom určite si zaobstarajte nejaké svetelné dekorácie pred dom či na balkóny. Typickým znakom Vianoc, ktorý sme prebrali zo zahraničia je sob. Jeden, alebo ešte lepšie celý zástup so Santom určite vašu návštevu osloví na prvý pohľad. Zaujímavým detailom je tiež Santa Claus šplhajúci po rebríku, ktorého umiestnite na stenu domu.

osvětlení
 
Laser                                      Novinka spred niekoľkých rokov. Laserové lúče vrhajúce svetlo na stenu domu. Ak ide o jednoduchý motív, ktorý stojí na mieste, dá sa kúpa tohto projektoru pochopiť. Ak však sa rozhodnete pre niekoľko vzorov ako vločky, Santa Claus či stromčeky, radšej si to dobre premyslite. Farebné svetlá behajúce po stene nie sú v dnešnej dobe moderné.

Top 3 najlepšie smartwatch

Top 3 najlepšie smartwatch

Smartwatch je konečným doplnkom pre smartphone. Môže to samozrejme rozpoznať čas, ale môže tiež vysielať dôležité upozornenia priamo na vaše zápästie a spúšťať aj natívne aplikácie.
Oh – a vyzerajú absolútne úžasne, aby zavádzali. Ak si myslíte, že smartwatch je zbytočne šialený doplnok … premýšľajte znova. Tieto možnosti sú dobre vyrobené, výkonné a skutočne vás môžu prispôsobiť niektorými šikovnými štipľavosťami.
Tu sú tie najlepšie smartwatch na trhu:

hodinky

1. Apple Watch 3
Lepšie prepojenie s najlepšími smartwatchmi na svete
Apple Watch 3 (alebo Apple Watch Series 3, ak ste vyberavý) je najlepší smartwatch, ktorý si môžete kúpiť práve teraz. Áno, je to v podstate len rámček Apple Watch 2 s novými vnútornosťami … ale majú veľký rozdiel.
Pripojenie LTE je hlavnou udalosťou, hoci to nie je naozaj také užitočné, ako by sa dalo dúfať – a navyše to stojí oveľa viac a batéria je odvádzaná.
To, čo sa nám páči, je verzia, ktorá nie je LTE, ktorá je oveľa lacnejšia a ponúka všetky nálady hodinky 2, ale s dlhšou životnosťou batérie a vyššou rýchlosťou pri prechádzaní aplikáciami. Toto je ten správny druh inovácie na najlepší smartwatch na svete.

2. Ticwatch Pro
Náš obľúbený hodinky Wear OS je Ticwatch Pro, ktorý môžete používať buď s iPhone alebo s telefónom Android. Pravdepodobne ste o Ticwatch už nikdy nepočuli, ale najnovšie od spoločnosti je hodinky najvyššej kvality s unikátnou funkciou s dvojitou obrazovkou.
Na tomto hodinkách sú dva displeje – jeden vrstvový na druhom. Na vrchu je transparentný LCD displej, ktorý dokáže zobraziť čas, srdcovú frekvenciu a ďalšie, keď je batéria nízka.

smartwatch

3. Fitbit Versa
Fitbit je jedným z najväčších mien vo fitness technike sledovania, ale až do konca roku 2017 spoločnosť nebola nikde v blízkosti smartwatchov.
Spoločnosť teraz vydala dve smartwatchy a oba sú uvedené na tomto zozname, ale najprv začíname s našimi obľúbenými, ktoré boli oznámené v marci 2018 a budú pripravené kúpiť v polovici apríla.
Tou obľúbenou verziou od Fitbitu je Versa, ktorá je drobnejšia než druhá (to je iontová), ale je dodávaná s Fitbit Pay za bezkontaktné platby, s kapacitou 2,5 GB pre hudbu a životnosť batérie, ktorá trvá asi tri dni.

Oplatí sa kúpiť menší televízor?

Oplatí sa kúpiť menší televízor?

Oplatí sa dnes kúpiť televízor s menšími rozmermi? Osobne som si taký kúpil a musím povedať, že čo televízor stráca na rozmeroch, plnohodnotne nahrádza svojimi modernými funkciami, vysokou možnosťou rozlíšenia, množstvom vstupov a sýtosťou svojich farieb. Takýto TV dnes kúpime za cca 100 Euro. Je to relatívne prijateľná cena ak zvážime, že televízie nie sú lacnou záležitosťou ani dnes.
obývací pokoj
•        Kvôli možnosti, kedy takéto TV zväčša disponujú viacerými vstupmi, môžeme ich využiť aj ako kvalitný a moderný monitor, pokiaľ vlastníme notebook. Tento praktický televízor teda môžeme kľudne využiť zároveň aj ako obrazovku počítača, pokiaľ ich spojíme s káblom klasickej počítačovej koncovky VGA, alebo takisto pomocou kábla HDMI.
domácí kino
Ako som už spomínal, čo tieto menšie TV strácajú na svojej veľkosti, vynahradzujú početnými možnosťami ich využitia, teda skvelými modernými funkciami. Z takéhoto produktu môžeme pozerať anténu, set top box, počítač, DVD prehrávač, hernú konzolu navyše pomocou neho môžeme prehrať médiá z flash disku USB, či SD karty. Môžeme ho prepojiť i spomínaným HDMI káblom, kedy jeho obrazovka bude vo vysokej kvalite, v HD a navyše podporuje i formát MP3, takže môžeme cez neho počúvať i hudbu, pričom máme možnosť grafickej podoby praktického prehrávača, cez ktorý sa ľahko zorientujeme a počúvanie hudby cez TV bude skutočne jednoduché a praktické. Teda všetky možné novodobé vstupy sú k dispozícii a takisto aj skvelé sýte farby s vysokým rozlíšením. Pokiaľ Vám záleží predovšetkým na týchto vlastnostiach a na veľkosti obrazovky si moc nezakladáte, táto 100 Eurová varianta by Vám mohla prísť vhod. Ak ho chcete využiť aj ako spomínaný monitor k notebooku, jeho menšie rozmery sú dokonca výhodou, pretože ak by sme notebook napojili na veľkú obrazovku a pracovali týmto štýlom, zrejme by to moc pohodlné nebolo, hlavne nie pre náš zrak. 

Parametre, ktoré Vám vyrazia dych

Parametre, ktoré Vám vyrazia dych

Na svete už existuje počítač s takými parametrami, že mi to hádam ani neuveríte. No dostupný nie je len tak všade a úplne každému. V prípade ak máte ostatok vyše 5000 Euro, tak si tento počítač budete môcť onedlho kúpiť a prajem Vám ho.

Za tento, dá sa povedať, nadčasový počítač je zodpovedná známa firma Acer, ktorá nás kvalitnou počítačovou technikou zásobuje už roky. Model počítača o ktorom vravím, nesie názov Predator Orion 9000 a jeho výkon Vám vyrazí dych! Je to spôsobené výnimočnou základnou doskou, ktorou tento model disponuje. Do tejto základnej dosky totiž môžete vložiť skutočnú silu, high- end hardvér.
počítač snitřek

Teraz sa podržte, vnútrajšok počítača je prispôsobený na niekoľko rokov dopredu, pretože doň pasuje napríklad až 18 jadrový procesor generácie i9 Extreme Edition!  Takisto 4 grafické karty AMD Radeon RX Vega, poprípade 2 grafické karty GTX  1080. Tieto vlastnosti sú zatiaľ úžastné, no teraz príde to hlavné– operačná pamäť RAM s výkonom neuveriteľných 128 GB a harddisk s kapacitou až 44 TB! / Terabajtov, nie Gigabajtov!/

        1 TB= 1000 GB

Takže doteraz nevídaný výkon operačnej pamäte RAM s výkonom až 128 GB zabezpečí doteraz nevídanú rýchlosť a harddisk s kapacitou 44 000 GB snáď ani nepotrebuje ďalší komentár.
světla v počítači

Porovnajme to naríklad s mojim notebookom z roku 2014, s ktorým som spokojný. Môj notebook obsahuje procesor iCore 3, výkon operačnej pamäte RAM sú 4GB, mám vloženú jednu grafickú kartu NVidia a harddisk s úložným priestorom 800 GB. S notebookom som spokojný, považujem ho za rýchly i výkonný. Ale ak ho porovnám s novým počítačom, ktorý som opisoval, teda Acer Predator Orion 9000, tak mi to pripomína súboj Dávida s Goliášom.
kolíky procesoru

Ako vravím, pripadá mi viac než logické, že Predator Orion 9000 je hlavne produktom, ktorý bude považovaný za výkonný ešte na takých dobrých 10 rokov. Dnes sa nám tie parametre javia skoro ako z inej planéty. No o chíľu bude v predaji, len nás zabrzdí tá počiatočná cena. Pokiaľ však disponujete nadbytočnou čiastkou vyše 5000 Euro, počítač si môžete onedlho objednať, kúpiť a vyhcutnať si, čo nám prináša nová elektronika a jej budúcnosť.

Moje obľúbené aplikácie

Moje obľúbené aplikácie

Mobilné zariadenie a služba ako Google Play nám dávajú na výber veľké množstvo aplikácií. Niektoré nás pobavia, iné pretrénujú našu logiku, ďalšie pomôžu. Je však dosť pravdepodobné, že z takého množstva nájdeme aj nemálo takých, ktoré sú pravdupovediac úplne nanič. A tiež ich nie je málo. Zamerajme sa preto radšej na tie, ktoré pobavia i pretrénujú mozog, pričom sú navyše populárne a kladne ohodnotené. V článku ich pár vyberiem a opíšem, aj keď ich zrejme existuje o dosť viac, ktoré zabudnem v článku spomenúť.

muž

Pic  Words je populárnou a zábavnou aplikáciou, ktorá má dokonca i druhé pokračovanie. Pred Vami sa zjaví obrázok a rozhádzané písmenká. Vy musíte z tých písmen poskladať slová, ktoré označujú veci, aké vidíme na obrázku. Začína to veľmi ľahko, prvé obrázky a zloženie písmen sa môžu zdať jednoduché. No čím idete do vyššieho levelu, tým je to náročnejšie a veru sa nad niektorými obrázkami a hľadním slov dosť potrápite. Ale žiaden strach, za získané body si kúpite nápovedu.

žena

Escape Rooms má viac sérií, no vždy ide o to isté. Nachádzate sa v určitej budove a okolo Vás sú rôzne predmety. Vašou úlohou je dostať sa z domu preč. Je to len na Vašej logike a spôsobe, akým dokážete predmety využiť, aby ste sa dostali von. Ako som vravel, sú rôzne série, z ktorých si môžeme stiahnuť napríklad aj tie strašidelnejšie, v ktorých sme zavretí v prekliatom hoteli, márnici, alebo sa musíme dostať z mesta duchov. No na výber sú aj kľudnejšie budovy a lokácie.

mobil

Polda 6 je poslednou zo šiestich sérií legendárneho Poldu alias detektíva Pankráca. Predchádzajúce verzie si možno pamätáme, hrávali sme ich na počítači. Ak však vôbec neviete o čom vravím, určite si túto hru stiahnite. Buď do mobilného zariadenia, alebo počítača, no určite Vás pobaví a zároveň zaujme. Hráte za humorne tupého detektíva Pankráca, ktorý  však tou svojou tuposťou vyrieši nejeden ťažký prípad. No zodpovednosť za jeho kroky nesiete Vy, hráč. A veru s týmto policajtom Pankrácom to niekedy nebude vôbec ľahké.