Internet

Spoplatnené stránky na Facebooku

Niektorý požívatelia mnohý stránok žiadali Facebook aby im pomohol udržať svojich používateľov dlho udržať na ich stránkach. Facebook sa teda rozhodol že spoplatní niektoré články ktoré používatelia pridávajú na sieť pre svojich fanúšikov.

Má to ale aj výhody a nevýhody. Pre používateľov to môže znamenať možný zárobok na ich stránkach , no na druhej strane môžu prísť o fanúšikov keďže len malé percento lodí bude ochotné priplatiť si za prečítanie článku.

fcb

Mohli ale vymyslieť iné riešenie. Ak chcú aby ľudia čítali ich články alebo blogy mali by vymyslieť niečo čo ich priláka na ich stránky. Keďže spoplatnenie stránok nie je vhodným riešením , môže to mať aj kruté následky a to že napríklad dane stránky môžu skrachovať.

Ak si teda ľudia priplatia za článok ktorý si prečítajú , dostanú každý mesiac 10 článkov na mesiac  navyše na prečítanie. O tom ktoré články budú spoplatnené alebo zdarma rozhodnú používatelia . statné si budú môcť čítať až po zaplatení predplatného.  Ako sa bude rozdeľovať marža medzi Facebookom a vydavateľmi zatiaľ nie je jasne.

Ak teda si otvoríte článok na Facebooku Instant Article, App Store alebo Google Play kde Vás presmeruje na platbu a po zadaní si môžete článok prečítať.  Platbu môžete uhradiť  pomoc interbankingu ale kreditnou kartou. Všetko to je ešte vo vývoje a zatiaľ ešte nie je jasné kedy by sa malo takéto niečo spustiť. Čí to bude ešte prebieha tohto roka alebo sa to spustí behom budúceho roka zatiaľ nikto neviem. No jedno je isté a to že celá táto vec môže mať veľký dopad na fanúšikov stránok ktoré práve sledujú.

kreditní karta

Nech je to už hoci ako Facebook sa pomalí ale isto začína spoplatňovať a už to nebude ako kedysi , že vždy bol a bude zdarma. No uvitie po niekoľkých rokov keď nám táto sociálna sieť oznamy že spoplatňuje svojou stránku a prístup budú mať len užívatelia ktorý si zaplatia poriadnu mastnú službu. Ale to sú len domnienky .