Nákupy

Svetlo z LED pásikov sa dostane do všetkých kútov priestoru

Vyriešiť osvetlenie miestnosti individuálne a zároveň originálne a nápadito poskytujú svetelné zdroje vyrobené technológiou LED, najmä pásiky. Tie LED pásiky je totiž možné nainštalovať aj v nedostupných miestach priestoru, kam sa bežné svietidlo hlavne kvôli typu svojej konštrukcie nedalo umiestniť, no pásiky sú v tomto jedinečné. Skvelo dotvoria farebnú atmosféru každej miestnosti.

spotlight-gb8192343f_1920

LED pásiky sú vyrábané primárne ako doplnkové či náladové osvetlenia, no pri správnom výbere výkonu a typu je možné využívať ich aj ako hlavný zdroj svetla. Záleží na konkrétnom pásiku, jeho veľkosti, typu SMD diód, voľby farieb či svetelného toku. LED pásiky predstavujú atraktívnu a zároveň inovatívnu formu pri osvetľovaní sadrokartónových podhľadov, no má oveľa širšie využitie, napríklad krásne podsvieti poličky, zrkadlá, kuchynskú linku, obrazy či televízor a podobne, ale využíva sa aj na osvetlenie skríň alebo šatníkov. Tenká konštrukcia pásika mu dovoľuje zostať nenápadný a nenarušovať tak celkový štýl a dizajn priestoru, pretože sa dá ukryť do líšt alebo do spomínaného sadrokartónu, funkcia však zostane zachovaná.

Veľkým plusom je, že sa dajú ovládať diaľkovým ovládačom, zapnúť, vypnúť či zmeniť intenzitu osvetlenia podľa toho, čo si budete želať. Trh ponúka pásiky v rozličných farebnostiach, typoch diód a v 12V a 24V. Biela farba má tri základné odtiene: neutrálnu, teplú a studenú, v predaji je aj systém DUAL-WHITE, ktorým sa dá nastaviť plynulý prechod medzi jednotlivými odtieňmi. V prípade, že túžite mať doma farebné svetlo, máte možnosť vybrať si takzvané RGB a RGB-W pásiky, prispôsobené možnosti výberu niektorej z farieb alebo si ich namixovať hneď niekoľko naraz, všetko pomocou diaľkového ovládania a zároveň si predvoliť aj rozličné farebné efekty a prechody.

LED pásiky

Flexibilita LED pásikov je skrytá v ich jednoduchej inštalácii, ktorá spočíva v tom, že pomocou obojstrannej lepiacej pásky na zadnej strane pásika si ho rýchlo a bez veľkých problémov dokážete umiestniť všade tam, kde potrebujete, a tým si svoj priestor ožiarite farbami či najrozličnejšími efektmi a svetelnou hrou.