Nákupy

Moderné zábradlie je vyrobené zo skla

Dnešná moderná doba s hektickým spôsobom života nás núti využívať materiály, ktoré nepotrebujú mimoriadne nákladné a prácne ošetrovanie, pretože na to nemáme čas. Obklopujeme sa kovmi, sklom či umelými materiálmi, ktoré nežijú a nepotrebujú pravidelné obnovovanie povrchu ako je to napríklad pri dreve. Tento materiál si vyžaduje neustále obnovovanie náteru, aby vydržalo v dobrom stave čo najdlhšie.

schodisko, schody

Efektné stĺpikové zábradlie

Drevo je medzi ľuďmi obľúbené, snažíme sa ho využívať napríklad na chatách a chalupách, kde vyžaruje teplo a vytvára atmosféru, no v priestoroch, ktoré využíva bežne veľa ľudí ako sú obchodné centrá či kancelárie alebo iné komerčné budovy, sú žiadané materiály s dlhou životnosťou, nenáročné na údržbu, odolné a kvalitné, no malo by spĺňať aj nároky na moderný a trendový dizajn. Tieto vlastnosti má sklo, ktoré sa čoraz viac objavuje v mnohých interiéroch, ale v exteriéri.

Zo skla sa dajú vyrobiť najrozličnejšie výrobky, napríklad sklenené zábradlie na schodiskách. Ide o trend, ktorý dodáva každému štýlu eleganciu a estetický náboj, sklo je mimoriadne efektné a pôsobí aj luxusne. Má okrem toho aj vlastnosť, ktorá sa dá využiť pri jeho umiestňovaní v priestore, a to je priepustnosť svetla. Na základe toho sa zabradlie na schody Lmmont sklenené steny môžu postaviť aj do menších a tmavších miestností, ktoré dokáže opticky zväčšiť.

Sklo sa na zábradlie schodiska používa výhradne bezpečnostné a môže byť mliečne či číre alebo aj v inom farebnom odtieni. Konštrukciu zábradlia môžu tvoriť hliníkové alebo nerezové stĺpiky, do ktorého uchytávame sklenené tabule bodovými úchytmi alebo môže ísť o samonosné či bezrámové zábradlie, kedy konštrukcia chýba a sklo je chytané len úchytmi, aby sme dosiahli čo najčistejšie detaily. Veľmi zaujímavým riešením sú sklenené steny s funkciou zábradlia, to znamená, že pozdĺž schodiska je postavená sklenená stena a na nej je prichytené madlo.

oceľové-zabradlie-na-schody

Sklo v kombinácii s oceľou

Nadčasové sklo je nenáročné na údržbu, stačí ho poumývať a vyleštiť, nepotrebuje špeciálnu údržbu, zato je veľmi efektné a v moderných interiéroch aj žiadané. Cenové ponuky sa vypracovávajú jednotlivo na každé zábradlie samostatne, pretože pri tom treba zohľadniť mnoho faktorov ako je množstvo materiálu, zložitosť prevedenia či potrebu výroby nejakých atypických prvkov.