Životný štýl

Akou cestou sa vydať

Prečo to vlastne chcete urobiť? Nepáčite sa už sami sebe? Alebo má vaše okolie nevhodné poznámky? Dôvod sa vždy nejaký nájde. Len by ste si mali dobre utriediť vaše priority.

losos

V dnešnej dobe máte veľa možností, ktoré majú rôzne účinky. Na trhu si vyberie snáď každý svoj výživový doplnok, ktorý mu má pomôcť s pálením tukových vankúšikov najmä pri pohybovej aktivite. Ale my vám radšej odporúčame ísť prírodnou cestou. Máme pre vás niekoľko hitov, ktoré ide označiť ako najlepsi spalovac tukov pre zeny.

1. Začneme pitným režimom
Zamyslite sa veľmi dobre, koľko toho vypijete za celý deň. Dospelý človek by mal prijať zhruba 2 litre tekutiny za deň a nepočíta sa do toho káva, ktorá naopak odvodňuje. Nič nepokazíte obyčajnou vodou, ale jasnou jednotkou, keď chcete spaľovať je zelený čaj. Podľa radu štúdií, majú títo ľudia väčší šancu schudnúť než iní. Zrýchli totiž látkovú premenu, ktorá má na starosti vaše tukové vankúšiky. Odporúča sa vypiť až štyri šálky denne.

2. Horké a pálivé jedlo
Samozrejme máme na mysli správnu skladbu vášho jedálničku. Zamerajte sa na škoricu, zázvor a chilli. Práve ostré papričky obsahujú capsaicín, ktorý popoháňa váš metabolizmus k vyšším výkonom a vy tak chudnete. O niečo menší efekt majú ďalšie dve spomínané koreniny.

3. Jedlo bohaté na vlákninu
Správne obilie urobí svoje. Trávenie tak bude väčšia drina a vy nebudete tak rýchlo priberať na váhe. Jedzte tmavé pečivo, cestoviny alebo ryžu. Smažené jedlá vyraďte na dobro zo svojej stravy.

4. Chudé mäso sem patrí
Obsahuje totiž toľko potrebné bielkoviny a proteíny. Preto sa nemusíte obávať konzumovať ryby alebo hydinu. Jasnou hviezdou je v tomto prípade losos a to je prosím tučná ryba. Je jedným z najbohatších zdroj omega3 esenciálnych tukov EPA a DHA. Podobne je na tom napríklad ľanové semienko.

čaj

5. Zázračný grapefruit
Má len jednu veľkú nevýhodu a to, že nie je pre väčšinu ľudí až tak chutný. Ale vy ho zoberte na milosť. Okrem toho, že je trpko zdravý a vy stratíte zopár kilogramov, má kladný vplyv na hladinu krvného cukru, tým ovplyvňuje metabolizmus inzulínu. Jedzte ho vždy aj s bielou časťou.

Aby všetko dobre fungovalo, nesmiete sa zabúdať aj správne hýbať. Šport vám vyplaví do tela potrebný adrenalín a hormón šťastia vás zaručene nabije novou energiou do života.