Doprajte vlasom domáci zábal

Letné obdobie dalo našim vlasom zabrať. Horúce a teplé počasie ich vysušilo, slnečné žiarenie im tiež veľmi neprospelo. A nie len leto, ale aj to ako s vlasmi zaobchádzame ich ničí. Správne česanie a výber správnej kefy je základom zdravých vlasov – viac sa dozviete na. Ale nie vždy to stačí. Časté farbenie, žehlenie, fénovanie, nesprávne česanie a rôzne skrášľovacie procedúry sa na našich bujných hrivách podpisujú jedna za druhou. Preto príde vhod dopriať im čas od času zábal. Kúru, ktorá im vráti lesk a bohatosť.

krásná žena

Dodajte vlasom to čo im najviac chýba a zlepšite ich vzhľad. Na ich správnu výživu Vám postačí pár surovín, ktoré máte istotne doma.

Suroviny
Vajíčka – 1 – 2 podľa dĺžky vlasov
Olivový olej
Mlieko
Citrón
Každá z týchto surovín dodá vlasom to čo potrebujú. Vajíčka bielkoviny a proteíny ktoré vyživia vlasové korienky a látky, ktoré podporia ich rast. Olivový olej vlasom dodá lesk a je výborný na suché a lámavé vlasy. Vďaka mlieku budú vlasy mäkké a citrónová šťava odstráni z vlasov prebytočný maz.

podnikatelka

Postup
Ak sú Vaše vlasy normálne použite celé vajíčko. Ak máte vlasy mastné použite len bielok, a ak sú suché použite žĺtok.
Do ½ šálky mlieka dajte vajíčko (alebo len bielok, či žĺtok). Pridajte 1 polievkovú lyžicu olivového oleja. Všetko spolu poriadne premiešajte. Do tejto zmesi pridajte 1 polievkovú lyžicu šťavy z citrónu a znova premiešajte.
Ak sú Vaše vlasy dlhšie pripravte si zmes z raz takej dávky surovín.
Dajte si pozor na citrón. Má schopnosť vlasy odfarbovať. Ak ho dáte do zmesi veľa, môže sa stať, že Vaše vlasy budú o odtieň bledšie.

kadeřnice

Zmes naneste na umyté, uterákom vysušené vlasy. Nanášajte ju rovnomerne, od korienkov až po končeky vlasov. Vlasy zabaľte do uteráku a nechajte pôsobiť 20-25 minút. Potom vlasy zmyte vlažnou, alebo studenou vodou. V teplej vode by sa vajíčko v zábale mohlo zraziť a dostať ho z vlasov by bolo dosť náročné. Vlasy zmyte aj šampónom. Dôkladne.
Tento zábal zvýši kvalitu Vašich vlasov. Pri pravidelnom používaní (1 za týždeň) bude Vaša hriva hustá, lesklá a zdravá.