Business

Chcete byť v práci produktívnejší? Dodržujte tieto ranné rutiny

Nastavte si len jeden alarm
Timothy Morgenthaler, americký expert na spánok, tvrdí, že väčšina ľudí získa viac odpočinku, ak by si nastavili jediný alarm a naučili sa naň prebudiť.
Neodpovedáte dobre na hlučné budíky? Zvážte použitie budíka na svetelnú terapiu na simuláciu východu slnka. Nielen, že vám ušetrí ušné bubienky, ale začnete každý deň s príjemným, postupným posunom do bdelosti namiesto náhleho šoku.

budík

Nepracujte cez raňajky
Ignorujte stereotyp a chvíľu sa posaďte a vychutnajte si raňajky. Ponechajte svoj telefón vo vrecku na 15 minút, aby ste si vychutnávali vaše vločky, porozprávajte sa s rodinou a užívajte si daný moment predtým, než začnete premýšľať o všetkom, čo príde.

Príďte do práce včas
Zaviažte sa prísť do kancelárie v rovnakom čase ako všetci ostatní alebo dorazte aspoň dve hodiny predtým. Ak chcete urobiť dôležitú prácu skoro, ukážte sa v kancelárii dlho predtým, než ktokoľvek iný.

Najprv riešte najťažšiu vec
Mnohí ľudia chcú začať deň s ľahkou ,,výhrou“. Nie je to však správne. Podľa skúseností je lepšie začať ráno riešením vášho najťažšieho projektu. Týmto spôsobom dokážete vyriešiť nevyhnutné komplikácie, ktoré prídu, a dokončiť svoju prácu predtým, než ostatné neočakávané prekážky zaberú vaše hlavy v priebehu dňa.

Menej diskusie, viac zamerania
Rána zvyknú byť časom na pozdravy, kávu a rozhovor o predošlej noci. Bohužiaľ, nečinný rozhovor v ranných hodinách sa zvyčajne premelie do stresujúcich popoludní. Vyhnite sa naplánovaniu neformálnych stretnutí na ráno, aby ste mohli tráviť svoje najproduktívnejšie hodiny skutočnou prácou.

snídaně

Váš telefón by mal počas spánku spať
Znie to hlúpo, ale je potrebné povedať , že  až 71 percent ľudí zaspáva s telefónom na dosah ruky na nočnom stolíku, v posteli alebo v rukách.
Tým, že zostanete spojení s technológiou až do posledných vašich momentov prebúdzania, obmedzíte svoju schopnosť dosiahnuť dobrý spánok. Položte telefón na koniec miestnosti a namiesto budíka na telefóne využite budík na svetelnú terapiu.