Internet

Chcete vedieť, čo robia vaše deti na internete? Skúste Keylogger


Ak sa rozhodnete nainštalovať tento program, tak sa vám po tomto úkone začne zobrazovať hlavné okno. V tomto hlavnom okne prebieha monitorovanie a aj ovládanie celého tohto programu. Ak chcete vedieť, čo vaše deti na internete robia, stlačte tlačidlo start monitoring. Ak sa rozhodnete tento proces ukončiť, tak stlačíte tlačidlo stop monitoring.

počítač

Ďalším oknom je okno Logs. Toto okno obsahuje záznam o vašej aktivite na internete. Ak kliknete na meno toho, ktorého sledujete, tak si môžete odsledovať všetky záznamy o klávesoch, ktoré stlačil, taktiež môžete mazať všetky záznamy a samozrejme aj pozerať na snímky obrazovky. Pri tomto programe sú práve snímky obrazovky veľmi podstatné, keďže využívanie klávesnice nehovorí v plnej miere o aktivite, ktorá prebieha na obrazovke. Tieto intervaly snímok sa dajú nastavovať podľa vašej vôle a je možné sledovať aj aktivitu aplikácie a nepochybne aj webové stránky, ktoré sledovaný navštívil.

ochrana

Tento program je bezplatný len pre nekomerčné využívanie, to znamená, že má určité obmedzenia. K týmto obmedzeniam patrí napríklad to, že osoba, ktorá je sledovaná zbadá ikonku aplikácie a hneď vie, že sledovací program beží. Okrem free verzie, je k dispozícii aj platená verzia, ktorá má funkciu ukrytia aplikácie, taktiež skrytie procesov a aj programových súborov, zasielanie aktivity na mailovú adresu alebo zabezpečenie pred vypnutím programu za pomoci hesla.

Myslite stále na ochranu

Ak si chcete držať deti na uzde, tak ide o dobrý nástroj, vďaka ktorému môžete vidieť správanie vašich detí na internete. Tento program však nie je možné pokladať za bezpečnostný nástroj. Vo vašom počítači by teda rozhodne nemal chýbať najnovší antivírus a aj firewall. Ďalším nástrojom ochrany, ktorý posilní bezpečnosť je napríklad filter, ktorý je poskytnutý od operátora v internetovej prípojke.