Peniaze

Hypotéka alebo prenájom ?

Ak si plánujete kúpiť najblišej dobe nehnuteľnosť či už domček alebo byt dobre si to premyslíte. Banky totiž zmenili poplatky , a úroky na hypotéku. Preto v dnešnom článku si porovnáme či viac oplatí hypotéka na nové bývanie alebo len prenájom.

 lodička z peněz

Ľudia si často požičiavajú na dvoj alebo troj izbový byt. No ak si zoberiete hypotéku môžete sa zadlžiť na dlhých 30 rokov . Čo je veľmi dlhá doba na bežného človeka.

 

Ak si teda porovnáme hypotéku a nájom mesačne nám to vide takmer rovnako. Za hypotéku zaplatíte mesačne cca 550 €  a mesačne za prenájom zaplatíte o pár eur menej aj s energiami.

 

No to bolo porovnanie len v Bratislave ale iných okresoch sa cena za hypotéku a nájomné môže líšiť. Ak teda si chcete zobrať hypotéku musíte splniť základne požiadavky banky. Ak si chcete kúpiť nehnuteľnosť musíte byť dvaja aby Vám vyšla výšia hypotéka. Do výšky hypotéky sa počítajú všetky aktuálne pôžičky a hypotéky ktoré máte. To znamená že ak máte mesačné náklady , tým sa môže odraziť výška hypotéky za nehnuteľnosť.

 

Musíte ale počítať stým že ak s zoberiete  hypotéku , je to beh na dlhú trati a celkové vybavenie môže trvať aj niekoľko mesiacov.

 stoupání

Pre Niektorý nových zákazníkoch bánk môžu byť hypotéky nedostupné. Všetko môže závisieť od výšky Vášho spolčeného prímu alebo usporenej hodnoty .

 

V tomto prípade je nevýhodnejšie ako si zoberiete byt do prenájmu. Mesačne zaplatíte od  300 do 600 € ( záleží od okresu alebo daného mesta ). Ak by ste  chceli vlastný domček musíte počkať pokiaľ banky nezmenia aktuálne ponuky za výhodnejšie , no môže to trvať aj niekoľko rokov. Môj názor je taký že samotné banky sa pripravujú o peniaze a ľudia si nebudú môcť Kúpiť dom niekoľko rokov  , čo môže spôsobiť aj pat niekoľko bánk na trhu . ale ako som povedal je to len môj  osobný názor , a budúcnosti uvidíme či sa to zmení alebo pôjde dole vodou.