Internet sme my

Internet je vlastne prepojenie sieťových počítačových sietí užívateľov z celej Zeme, z každého územia. Kľudne sa môžeme spojiť s niekým, kto teraz sedí za počítačom v USA či Rusku alebo ešte hocikde inde. Stačí nám len počítač a wi-fi, alebo kábel, ktorým sa pripojíme napríklad k pevnej linke či modemu. Takto málo stačí a sme v spojení s ľuďmi z celého sveta!
internetová síť
Pomocou funkcie vyhľadávačov ako napríklad Google, nájdeme za pár sekúnd to, čo potrebujeme. Ide o funkciu kľúčových slov, kedy nám vyhľadávač automaticky prehľadá celý web a nájde odkazy, ktorých poznávacie znaky sú identické s našim zadaním. Takouto formou nájdeme potrebné informácie a služby veľmi rýchlo. Veď to porovnajme zo spôsobom, kedy by sme konkrétny výraz, konkrétnu tému, museli vyhľadávať v novinách, Zlatých stránkach, encyklopédiách či atlasoch. Trvalo by to večnosť, v porovnaní vyhľadania cez Google.
modrý oblek
Populárnou formou využitia internetu sa stalo zdieľanie súborov. Môžeme zdieľať súbory formou e-mailu a vloženej prílohy. V takom prípade sa zväčša jedná o textový dokument či obrázok v podobe okopírovaného dokumentu, ktorý môžeme zasielať takouto veľmi rýchlou cestou. E- mail sa odošle za pár sekúnd a s ním aj dôležitá príloha. Nemusíme ju zanášať osobne cestovaním a ani poštou.  Zdieľanie má však aj inú formu a to pomocou webových stránok, na ktoré užívatelia odosielajú svoje súbory. Môže sa jednať o hudobné súbory, filmy, počítačové hry, skrátka médiá. Na stránke zostanú uložené a my si ich môžeme hocikedy zdarma stiahnuť. Môže sa jednať o médium či počítačovú hru, ktoré sa predávajú v obchodoch, niekedy aj za cenu okolo 20 Euro. No ak máme možnosť sťahovať tieto súbory zdrama a stiahneme ich viac, určite výrazne ušetríme, pričom si vďaka sťahovaniu súborov doprajeme zábavu zdarma. Na niektorých stránkach sa však môže vyžadovať registrácia. Na iných zasa určitý finančný príspevok. Síce môžeme využiť free linku sťahovania, no rýchlosť sťahovania bude príšerne pomalá. No avšak nájdeme i stránky, ktoré nám doprajú rýchlosť aj cez 250 MB/s a v pohode stiahneme čokoľvek a bez obmedzenia.