Elektro

Oplatí sa kúpiť menší televízor?

Oplatí sa dnes kúpiť televízor s menšími rozmermi? Osobne som si taký kúpil a musím povedať, že čo televízor stráca na rozmeroch, plnohodnotne nahrádza svojimi modernými funkciami, vysokou možnosťou rozlíšenia, množstvom vstupov a sýtosťou svojich farieb. Takýto TV dnes kúpime za cca 100 Euro. Je to relatívne prijateľná cena ak zvážime, že televízie nie sú lacnou záležitosťou ani dnes.
obývací pokoj
•        Kvôli možnosti, kedy takéto TV zväčša disponujú viacerými vstupmi, môžeme ich využiť aj ako kvalitný a moderný monitor, pokiaľ vlastníme notebook. Tento praktický televízor teda môžeme kľudne využiť zároveň aj ako obrazovku počítača, pokiaľ ich spojíme s káblom klasickej počítačovej koncovky VGA, alebo takisto pomocou kábla HDMI.
domácí kino
Ako som už spomínal, čo tieto menšie TV strácajú na svojej veľkosti, vynahradzujú početnými možnosťami ich využitia, teda skvelými modernými funkciami. Z takéhoto produktu môžeme pozerať anténu, set top box, počítač, DVD prehrávač, hernú konzolu navyše pomocou neho môžeme prehrať médiá z flash disku USB, či SD karty. Môžeme ho prepojiť i spomínaným HDMI káblom, kedy jeho obrazovka bude vo vysokej kvalite, v HD a navyše podporuje i formát MP3, takže môžeme cez neho počúvať i hudbu, pričom máme možnosť grafickej podoby praktického prehrávača, cez ktorý sa ľahko zorientujeme a počúvanie hudby cez TV bude skutočne jednoduché a praktické. Teda všetky možné novodobé vstupy sú k dispozícii a takisto aj skvelé sýte farby s vysokým rozlíšením. Pokiaľ Vám záleží predovšetkým na týchto vlastnostiach a na veľkosti obrazovky si moc nezakladáte, táto 100 Eurová varianta by Vám mohla prísť vhod. Ak ho chcete využiť aj ako spomínaný monitor k notebooku, jeho menšie rozmery sú dokonca výhodou, pretože ak by sme notebook napojili na veľkú obrazovku a pracovali týmto štýlom, zrejme by to moc pohodlné nebolo, hlavne nie pre náš zrak.