Životný štýl

Jedávali pravidelne pizzu, schudli a zostali fit

Pizza je chutným a obľúbeným pokrmom hádam každého človeka na našej planéte. No možno si teraz v tichosti pomyslíme, len keby sa z nej nepriberalo. Ale je táto naša tichá úvaha opodstatnená? Poznáme totiž prípady, kedy ľudia pravidelne jedávali pizzu, no pritom schudli, dokonca im klesla hladina cholesterolu v krvi. Musí to byť príjemná diéta, každý deň si vychutnávať čerstvú voňavú pizzu, no pritom chudnúť a byť fit, však? Podľa určitých skutočných prípadov je to však reálne!

menu

Pasqale Cozzolino je taliansky kuchár, ktorý prišiel z Talianska do USA a nadovšetko si zamiloval tú klasickú nezdravú americkú stravu ako hamburger s hranolkami a Colu, no a podobné pochúťky z fastfoodu. Takýmto štýlom sa stravoval v kuse 4 roky, až ho jeho doktor upozornil, že má nebezpečne vysokú nadváhu, 168 kilogramov. Hrozil mu infarkt. Od toho dňa tento šéfkuchár "presedlal" z americkej na svoju rodnú taliansku kuchyňu a každý deň si dal k obedu pizzu Margharita. Okrem tejto pizze jedával už iba ovocie, obilniny,malý šalát, pil pomarančový džús a kávu, k večeri pohárik červeného vína. Takýmto štýlom stravovania schudol za pol roka 46 kilogramov, teda jeho váha klesla na 122 kilogramov, čo je k jeho výške 190 centimetrov už predsa ideálnejší pomer. Ale ktovie, od tej doby jeho hmotnosť možno klesla ešte na nižšie číslo.

pizza

Brian Northrupsa rozhodol sám na sebe podstúpiť jeden test, pričom chcel svojim známym a okoliu dokázať, že jedenie chutného jedla ako napríklad pizza, nemusí mať automaticky za následok priberanie. Celý rok sa rozhodol stravovať predovšetkým pizzou, pričom nepribral ani kilogram, naopak dve kilá zhodil a čo je podstatné, mal tehličky na bruchu a vyrysovanú postavu. Síce jedával pravidelne "nezdravé" jedlá, ale popritom potivo cvičil. Týmto experimentom chcel poukázať, že najdôležitejší je pohyb. Potom si údajne môže človek dopriať jedlo, aké mu ide skutočne na chuť, pričom s jedením stravy bez chuti a vysedávaním na stoličke či pohovke sa človek iba bezvýsledne trápi.