Nákupy

Mať v chladnom počasí nohy v teple je základ

Horúčavy, ktoré v posledných dňoch zažívame, nás natoľko zamestnávajú, že nám ani na um nezíde, že po horúcich dňoch príde na rad chladné počasie, počas ktorého už nebudeme môcť len tak v sandáloch vybehnúť von, ale aj do obchodu sa budeme musieť poobliekať a obuť si teplé ponožky a topánky. Móda, ktorou sa všetci riadime, nám určuje, čo máme nosiť na hlavách, aké farby sú in alebo ktoré podpätky na topánkach už túto sezónu nemáme vyťahovať zo skrine a podobne. Jednoducho povedané, všetky súčasti odevov podriaďujeme trendom a dokonca aj ponožky podliehajú módnemu diktátu. Ponožky nosíme počas celého roka, v každom ročnom období vlnené ponožky ich občas natiahneme na nohy, líšia sa však materiálom, z ktorého sú vyrobené, ušité či upletené.

cozy-background-wallpaper-with-yarn-knitting_169016-6305 – kópia

V lete veľa športujeme či pestujeme turistiku, a tieto činnosti sa bez kvalitných ponožiek nezaobídu. V ostatných, chladnejších obdobiach roka siahame po teplejších variantoch, ktoré nám zohrejú nohy a ochránia nás tak pred prechladnutím či premrznutím. Výborný materiál, ktorý je vhodný na výrobu teplých ponožiek, je ovčia vlna. Na stránkach eshopu hyggestyl.sk ponúkajú na predaj dánske ponožky, ktoré sú vyrobené z tej najkvalitnejšej ovčej vlny spoločnosťou WOOLWEAR. Tento výrobca veľmi dobre vie, aký materiál je vhodný do chladného a mrazivého počasia, kedy potrebujeme udržať nohy v teple, a to aj v prípade navlhnutia.

top-view-woman-crocheting-white-wool_23-2148264380

Ponožky sú ručne pletené a nájdete ich s tradičnými severskými vzormi, ktoré ešte viac umocnia pocit tepla a pohody. Vlna je mimoriadne jemná a kvalitná, ide o 60% česanú vlnu a hotový výrobok je zabalený do recyklovateľného obalu. Pri pletení výrobca využíva tradičné severské vzory a farby ako je biela, modrá či zelená v kombinácii s červenou a v „hygge „ štýle dotvárajú príjemnú atmosféru. Veľkosti, v ktorých sa vyrábajú, sú v dvojčíslach 35/38, 39/42, 43/46, prať ich je možné len na programe s teplotou do 30°, no pri ručnom praní používajte iba jemný prášok alebo obyčajné mydlo na ruky.