Business

Presvedčte sa o kvalite práce v našej galérií

Paintless dent repair, známa aj ako metóda PDR, patrí medzi najmodernejšie technológie, ktorými sa dajú odstraňovať preliačiny z automobilov. Medzi jej veľkú výhodu patrí okrem rýchlosti opravy aj to, že auto nie je potrebné po využití tejto metódy opätovne lakovať. Dokonca po aplikovaní metódy PDR na svojom vozidle nenájdete takmer žiadne známky poškodenia či opravných zásahov. Týmto spôsobom vyzerá vaše auto rovnako ako pred jeho zničením a zároveň neminiete veľa financií na zbytočne drahé opravy.

preliačiny na aute

Oprava metódou PDR sa väčšinou realizuje podľa závažnosti preliačin alebo poškodenia. Postupovať sa môže dvomi spôsobmi – z vonkajšej strany alebo z vnútornej strany. Pri obidvoch spôsoboch sa využívajú špeciálne prístroje, ktorými sa dá buď pretlačiť preliačina naspäť z vnútornej strany, prípadne ak sa nedá využiť tento spôsob, postupuje sa zo strany vonkajšej. Druhý spôsob je opak toho, ako sa postupuje z vnútra a v tomto prípade sa naopak preliačiny vyťahujú smerom von. Ak je potrebné ešte doladiť efektivitu jedného z týchto dvoch spôsobov, menšie preliačiny sa dajú opraviť ich vyklepaním. V rámci PDR metódy sa využívajú aj špeciálne prístroje, medzi ktoré patrí napríklad lampa. Táto lampa umožňuje svojím svetlom poukázať aj na tie najmenšie škody, ktoré sa nedajú očami vidieť a pravdepodobne by ste si ich bez tohto svetla ani nikdy nevšimli.

poškodené vozidlo

Preliačina na automobile sa môže objaviť u každého, pričom to ani nemusí byť čisto iba vaša chyba. Spôsobiť takéto preliačiny sa môžu vrátane nepozornosti počas šoférovania, parkovania alebo chybou druhého nezodpovedného vodiča, aj počasím alebo inými vplyvmi. Pokiaľ sa vám náhodou stane, že na svojom aute objavíte preliačiny alebo iné podobné poškodenie, určite dajte PDR technológií šancu. O jej skvelých výsledkoch sa môžete presvedčiť v galérií Autopdr, kde nájdete niekoľko porovnávacích fotografií, ktoré zobrazujú stav vozidla pred a po použití techniky PDR.