Dom a byt

Študentské bývanie

Študenti to nemajú vždy ľahké, najmä tí na vysokej škole. Musia riešiť svoje bývanie a to je veľmi náročné, keďže možností nie je veľké množstvo. Prvou možnosťou študentského bývania je internát. Všetci vieme ako taká internátna izba vyzerá a v akom stave sú internáty. Ak to ešte neviete tak vám to teda priblížim. Väčšinou žijú na jednej bunke štyria alebo piati ľudia. V jednej izbe traja a v druhej dvaja alebo v obidvoch po dvoch. Spoločné majú sociálne zariadenie.

klíče

Väčšinou máte k dispozícii posteľ, časť stola a zopár poličiek. Zo všetkým sa musíte deliť s ostatnými a nemáte ani kúsok súkromia. Nikdy neviete s kým budete bývať a tak vás môžu čakať nemilé prekvapenia. Nemáte istotu, že sa v pokoji vyspíte a oddýchnete si. Musíte sa neustále prispôsobovať a byť zvyknutý, že vám do vášho priestoru stále môže niekto prísť. Taktiež vidia vaše osobné veci. Jednoducho nemáte v ničom istotu. Tento typ bývania je vhodný najmä pre extrovertov a výhodou je určite cena ubytovania.

Druhou možnosťou je prenajať si byt. Všetkým je jasné, že to nie je lacná záležitosť, no výhodou je súkromie. Takáto voľba je dobrá ak študujete ďaleko a nemáte možnosť chodiť často domov. Vtedy určite musíte mať istotu, že máte pohodu, pokoj a svoje súkromie. Cena samozrejme závisí od mesta a lokality, respektíve blízkosti od centra. Ak si dokážete popri škole nájsť prácu, tak s tým problém mať nebudete, určite to nie je až také hrozné. Je možnosť bývať aj s viacerými ľuďmi, čím sa nájom znižuje a stále máte vlastnú izbu. Delíte sa teda iba o sociálne zariadenie a kuchyňu.

studentka

Študentské bývanie teda určite nie je ideálne a bolo by dobré aby sa lepšie vyriešilo. Nám študentom však neostáva nič iné len zvyknúť si a prispôsobiť sa. Možností nie je veľa, no je potrebné si nájsť to svoje, ktoré nám bude najviac vyhovovať.