Nákupy

Z drobných súčastí sa tvoria veľké celky

Viete si predstaviť budovu, v ktorej by absentovali sklenené časti, chýbali by okná, zasklené steny či dvere alebo zábradlia? Ja osobne vôbec nie, v praxi by sa to asi ani nedalo zrealizovať, keďže každá budova musí byť presvetlená, priestory majú byť oddelené a musí byť zaistený vstup do celej budovy, ale aj do každej miestnosti zvlášť, a tak mnohé spomínané súčasti musia byť vyrobené zo skla.

Sklenené dverné krídlo s kovaním

S požiadavkami na výrobu a realizácie sklenených produktov, systémov a konštrukcií zo skla sa treba obrátiť na odbornú firmu, ktorá sa venuje produkcii sklenených konštrukcií a ich umiestňovanie do budov, má s tým už nejaké skúsenosti a jej práca je kvalitná. Spoločnosť LM-MONT funguje na Slovensku a môžeme o nej povedať, že je spoľahlivá, za svoju prácu ručí a záruku dáva aj na použitý materiál, ktorý na výrobu konštrukcií a systémov používa.

Z množstva výrobkov, ktoré táto spoločnosť už na stavby umiestnila, spomeňme hliníkové a plastové okná, dvere, zasklené steny, fasádne systémy, pergoly, zimné záhrady, zábradlia, sprchové kúty, sklenené zásteny a AJ51-TTG veľa iných prvkov a konštrukcií. Z materiálov, ktoré používajú, sú najčastejšie hliník a sklo, nutnosťou je bezpečnostné sklo s certifikátom kvality, hrúbky 8, ale aj 10 a 12 mm. Prvky sa pri jednotlivých konštrukciách musia vyrobiť s maximálnou presnosťou, aby boli systémy funkčné a bezproblémové, patria sem závesy, úchyty, koľajničky, samozatvárače, profily, kovania či tesnenia a podobne.

Hliníkové profily tvoria základ konštrukcií

Za prvkom s označením AJ51-TTG sa skrýva bodový úchyt koľajničky na fixnom skle pre posuvné systémy, ktoré sa bez nich nedokážu posúvať. Vyrába sa z mosadze a povrch sa upravuje na matný chróm. Rozmer prvku je 45×45 mm a prichytí sa k pevnej sklenenej časti niektorého posuvného systému. Každý systém musí spĺňať požiadavky na bezpečné používanie spotrebiteľmi, nároky sa kladú na kvalitu materiálu, ale aj prevedenia, spracovania a vlastne aj na spoľahlivosť celého systému.