Hobby

Záľuby, ktoré nás robia rozumnejšími a produktívnejšími


Záľuby by nemali byť povinná činnosť. Najpravdepodobnejšie je povedať, že je to niečo pre dušu. Ľudia, ktorí venujú pozornosť svojmu voľnému času prejavia väčší záujem o život a málokedy podliehajú depresiám. Pri výbere koníčka by sa mali riadiť nasledovnými zásadami:

rybáři

·         Hobby by malo priniesť skutočné potešenie. Nemyslite si, že rok alebo dva prejdú a budete určite milovať snowboarding alebo lezenie. Nemusí sa Vám nevyhnutne páčiť to, čo milujú ostatní.
·         Vášeň by nemala byť prchavá. Ak existuje možnosť voľby medzi dvoma koníčkami, skúste obe a dajte prednosť hlbšiemu a viac vzrušujúcemu (aj keď to znamená ďalšie výdavky).
·         Voľný čas by nemal poškodiť psychiku alebo fyzické zdravie. Dávajte pozor, aby ste to nepreháňali extrémne.
·         Analyzujte svoje schopnosti, temperament a charakter, aby ste našli najvhodnejšie zamestnanie. Je skvelé, ak dokážete rozvinúť talent alebo posilniť niektoré osobné vlastnosti.
·         Zamyslite sa nad budúcnosťou.
·         Nekritizujte sa. Znevažovanie vlastných schopností a sebakritiky – to je obrovská chyba. Ak chcete dosiahnuť väčšie ciele, musíte začať s malým úsilím.  Môžete sa poradiť s priateľmi a rodinou a zistiť ich názor na to, čoho ste schopní.

Záľuby, ktoré nás robia úspešnejšími
Záľuby nielenže robia život šťastnejším a jasnejším ale pomáhajú nám aj stať sa úspešnými. Niektoré koníčky rozvíjajú zručnosti, ktoré sú veľmi užitočné. Tu je krátky zoznam:

·         Beh. Šport vo všeobecnosti by mal byť povinnou súčasťou života. Beh nám pomáha zbaviť sa nahromadenej negatívnej energie, sústrediť sa a blokovať problémy. Jedná sa o veľmi lacnú aktivitu, pre ktorú sa ani nepotrebujete prihlásiť do posilňovne.

focení

  • Tanec. Najdôležitejším prvkom tohto hobby je tímová práca. Akýkoľvek tanečný štýl (najmä balet) vnáša disciplínu, zmysel pre zodpovednosť a tímového ducha. Bude potrebné dodržiavať harmonogram školení a snažiť sa, aby partneri nespadli. Mimochodom, choreografia rozvíja koordináciu a pamäť.
  • Varenie. Pri príprave lahodných jedál sa zameriavame a naučíme sa naplánovať naše akcie. Varenie nám dáva možnosť experimentovať a byť odvážnými, kombinovať nové zložky a chute.
  • Záhradníctvo. Táto aktivita rozvíja trpezlivosť, pozornosť na detail a schopnosť spravovať viacero projektov súčasne. A kultivácia rastlín uvoľňuje a umožňuje vám byť v jednotnosti s prírodou.