Nákupy

Žena a muž v nakupovaní?

V celej dnešnej histórii sú ženy hlavnými obchodníkmi s potravinami a častejšie nakupujú ako muži. Silnými trendmi spojenými s každou skupinou, hlavné rozdiely medzi mužmi a ženami v obchode s potravinami sú všade, každí sme rozdielní.

nákupy

Nakupujete so zoznamom? Väčšina žien to robí, ale je viac bežné, že muži chodia do obchodu len s niekoľkými vecami na, ktoré myslia. Z tohto dôvodu, ženy majú tendenciu ísť nakupovať rýchlejšie, ale kupujú viac, keď si urobia zoznam. Muži častokrát obchodujú s potravinami častejšie, kupujú si viac krátkodobých potravín a rýchlo opúšťajú obchod.
 
Vynasnažíte sa nakupovať ekologické alebo voľne predajné tovary?
Vedeli ste, že prírodné potraviny majú tendenciu, byť umiestnené pozdĺž obvodu obchodu s potravinami? V uličkách medzi nimi je z veľkej časti zásobované spracované tovary a obilné výrobky, jedlo v obaloch, občerstvenie v obaloch, zatiaľ čo okraje sú domovom ovocia, zeleniny a ručne vyrábaných potravín, ktoré sa nachádzajú v pekárňach a predajniach pečiva. Často tieto časti obsahujú aj ďalšie organické predmety, ktoré majú tendenciu priťahovať viac žien ako mužov. Priťahujete sa na produkty označené ako „diétne"? Keď ľudia hľadajú zdravšie možnosti, majú tendenciu hľadať produkty označené "vysoko bielkovinové" alebo "diétne".

nákupní vozíky
 
Koľko peňazí utratíte v obchode?
Ako už bolo spomenuté vyššie, ženy robia menej časté výlety do obchodu pretože nakupujú viac potravín, zatiaľ čo muži nakupujú častejšie. Ženy majú tendenciu hľadať zľavy a výpredaje v obchode, príležitostne nakupujú veci, ktoré okamžite nepotrebujú, ak sú ponúkané za dobrú cenu. Muži na druhej strane budú platiť viac peňazí za určitú položku, ktorú potrebujú, a nebudú sa obávať, či sú v predaji aj iné zľacnené veci. Bez ohľadu na pohlavie je možné šetriť peniaze a vyhýbať sa davu vždy, keď idete do obchodu.