Životný štýl

5 spôsobov, ako byť kreatívnejší

Kreativita sa v súčasnosti rozumie ako rozhodujúca vlastnosť jednotlivca, umožňujúca mu prekonať akékoľvek prekážky a napredovať k úspechu. Mená ako Bill Gates, Steve Jobs, Albert Einstein … Takmer každý úspešný človek považuje za rozhodujúcu vlastnosť na ceste k úspechu práve kreativitu. Často sa na kreativitu pozeráme ako na niečo, s čím  sa človek narodí, alebo nie. Nie je tomu celkom tak. Ako každá schopnosť, aj kreativita môže byť postupne trénovaná a rozvíjaná. Nie je otázkou talentu, ale cviku a disciplíny. V tomto článku vám chceme predstaviť 5 najlepších spôsobov, ako zvýšiť svoju kreativitu a stať sa kreatívnejším človekom. Veríme, že vám tento zoznam pomôže a vďaka nemu sa stanete kreatívnejším a spokojnejším človekom. Tu je náš zoznam:

poušť

1.       Robte niečo naozaj odlišné– Rutina je zabijakom kreativity. To si dobre zapamätajte. Každý deň sa preto snažte urobiť niečo inak ako predošlý deň. Vďaka tomu, stimulujete presne tie časti vašej mysle, ktoré sú zodpovedné za kreativitu.

2.       Pýtajte sa – Pýtajte sa. Pýtajte sa nielen ľudí okolo seba ale aj sám seba. Ako môžete zmeniť svoj život k lepšiemu ? Ako by ste mohli efektívnejšie dokončiť rozpracovaný projekt ? Pýtajte sa lebo práve to vám pomôže získať nový, kreatívnejší pohľad na veci okolo vás.

myšlenky

3.       Stimulujte sa – Stimulujte svoju myseľ záplavou nových, zaujímavých poznatkov. Vo voľnom čase čítajte články ohľadom tém, ktoré vás zaujímajú. Neustále sa o niečo zaujímajte a odmenou vám bude zvýšená kreativita.

4.       Precvičujte svoju predstavivosť – Predstavivosť a kreativita sú vlastne synonymá. Zlepšením svojej predstavivosti zlepšujete svoju kreativitu. Hrajte malé hry využívajúce predstavivosť. Predstavujte si rôzne zaujímavé veci, ale taktiež absurdity. Jednoducho, používajte a precvičujte svoju predstavivosť.

kreace

5.       Čítajte – Čítanie je samo o sebe kreatívnym aktom. Na rozdiel od filmov, počítačových hier a pod. pri čítaní nemôžete byť pasívny. Celý dej, postavy, prostredia musíte konštruovať vo svojej mysli. To je skvelý spôsob ako zlepšiť svoju kreativitu a dostať ju na novú úroveň.