Ako ušetriť a pritom nedoplatit pri výbere poistenie auta

Existuje veľa možností ako ušetriť na poistnom. Najčastejšie nás kontaktujte obchodná zástupca alebo vyhľadáme najbližšie poisťovne či makléra. No využívame aj možnosť online porovnanie cien.
Bez poistenia vozidla radšej nejazdiť ani do miestnych obchodov. Ak sa do nás nabúra neobozretný vodič budeme musieť platiť jeho škody a aj odtiahnuť svoje auto za vlastné náklady; nehovoriac o pokút a konflikt s Políciou. Neoplatí sa takto riskovať.

nehoda

Porovnávanie cien online alebo u makléra sú rýchlejšie riešenie, ale často zabudneme na spoluúčasť – časť škody platí vinník kto spôsobil nehodu; napríklad pri 10% spoluúčasti stála oprava 3 000EUR z vlastného priplatíme 300EUR a ešte aj trpíme narážky protistrany. Preto je lepšie pýtať alebo zistiť ktoré balíky sú bez spoluúčasti.

Amortizácia je nepríjemná. Hlavne ak auto ostane totálne poškodené, neopraviteľné a ide o 10 ročné vozidlo. Dostaneme len cca polovicu kúpnej ceny nového auta. No ak zmluva je Bez Amortizácie tak sme za vodou; totiž aj keď má vozidlo 19 rokov poisťovňa platí plnú výšku tej istej značky a typu. Našťastie väčšina poisťovní má nové zmluvy bez amortizácií, preto.

autonehoda

Ušetriť na poistnom 5% sa dá aj keď máme dieťa. V prvom rade ak vlastník dlhodobo nemá nehody a keď vodičský preukaz má dlhé roky. Ráta sa aj vek majiteľa. Ďalšie zľavy vie dať aj obchodná zástupca, alebo v prípade online poistenia až 20% odráta poisťovňa.

Nesmieme zabudnúť ani na potrebnú výpovednú lehotu pri zmene. 6 týždňov pred výročným dňom. Teda uzatvorili sme poistenie 14.11.2017 tak do 29 septembra 2018 je potrebné podať výpoveď.

Koniec koncom pri nehode sa nemusí dopadnúť šťastne tá lacnejšia. A využime aj asistenčné služby za ktoré platíme iba pár eur a pri poruche, defekte, nepojazdnosti auta pomôžu aj vyplatia odvoz.