Elektro

Vianočné osvetlenie

Vianoce sú takmer pre každého obdobím radosti, šťastia a pokoja. Schádza sa celá rodina, každý si nájde čas na svojho blízkeho. Najväčšiu radosť majú najmä deti, pre ktoré Vianoce znamenajú najmä darčeky. Pred týmito sviatkami sa však musíme aj dobre pripraviť. Pečenie koláčov, vyupratovanie celého domu či nákup potravín a darčekov na štedré obdobie. No pravú vianočnú atmosféru si naladíte, keď vidíte všetky tie vysvietené výklady, obchody, cesty a domy. Práve pekne ozdobený dom vás poteší pri príchode z práce. Z amerických filmov poznáme, že veľa svetielok jednoducho musí byť. Čo ale použiť aby váš dom nevyzeral skôr smiešne?

sob
 
Svetielka                                 U nás sú rozšírené skôr osvetlené balkóny ako strechy. Kedysi boli populárne svetelné hadice, ale ich sláve odzvonilo. Stále však môžeme vidieť hadicou vysvietené štíty domov. Čo je teraz moderné sú vysiace LED svetlá pripevnené na balkóne. Množstvo výrobcov ponúka rôzne varianty prepnutia svetla. Kým väčšina necháva pustené stále svietenie, niektorí zvyšujú intenzitu blikania. Blikajúci dom však nie je populárny. Taký istý štýl sa používa aj na ozdobenie vonkajších stromčekov, kedy práve naopak padajúce slzy sú v kurze.
 
Dekorácie                               Ak chcete štýlový, zaujímavý dom určite si zaobstarajte nejaké svetelné dekorácie pred dom či na balkóny. Typickým znakom Vianoc, ktorý sme prebrali zo zahraničia je sob. Jeden, alebo ešte lepšie celý zástup so Santom určite vašu návštevu osloví na prvý pohľad. Zaujímavým detailom je tiež Santa Claus šplhajúci po rebríku, ktorého umiestnite na stenu domu.

osvětlení
 
Laser                                      Novinka spred niekoľkých rokov. Laserové lúče vrhajúce svetlo na stenu domu. Ak ide o jednoduchý motív, ktorý stojí na mieste, dá sa kúpa tohto projektoru pochopiť. Ak však sa rozhodnete pre niekoľko vzorov ako vločky, Santa Claus či stromčeky, radšej si to dobre premyslite. Farebné svetlá behajúce po stene nie sú v dnešnej dobe moderné.