Životný štýl

Gentleman vs Feministka

V dnešnej modernej dobe, v rovnoprávnom svete, kde ženská časť populácie má rovnaké práva ako mužská by sa mohlo zdať, že byť gentlemanom sa už nenosí. Ak máte tento názor, potom by ste mali súhlasiť aj s názorom, že už dámy s veľkým D sú na vymretie.

gentleman

Čo je čo.
Feminizmus  zjednodušene povedané rodová rovnosť. Voľakedy ženy nemohli voliť, chodiť do škôl či do práce. V dnešnej dobe už toto všetko smú. Ženy môžu pracovať, študovať na školách a spoločnosť ich v porovnaní s mužmi berie rovnocenne.

Gentleman je muž galantný, zdvorilí, slušný a láskavý. Ak ste vychovaný v tomto duchu je to v poriadku. Ak si dokážete vážiť iných ľudí tak feminizmus pre Vás nie je problém.
Muž – gentleman môže aj v dnešnej dobe podržať dvere žene, pomôcť jej obliecť sa do kabátu, alebo zaplatiť účet v reštaurácii (ak sa nedohodli predtým inak). To, že ste pozorní a galantní voči žene neznamená, že ste sexistom, alebo seladonom.

Rozdiel medzi gentlemanom spred sto rokov a dnešným gentlemanom je v jednej drobnosti. Dnešný gentleman neprejavuje svoju zdvorilosť len voči ženám. Podrží dvere v obchode aj iným ľuďom keď vidí, že idú tesne za ním, pomôže s nákupom ak vidí, že sa osoba trápi s odnesením 3-4 tašiek. Tu nejde o prejav náklonnosti k opačnému pohlaviu, ale o elementárnu zdvorilosť.

kravata

Pravý gentleman sa nebude slušne správať len k žene a len preto aby získal u nej nejaké body, preto aby si ho všimla, prípadne s ním išla večer na schôdzku. Správa sa k nej tak preto, lebo sa tak správa ku všetkým ľuďom.
Možno už niektoré gestá vyšli z módy a možno svojim správaním dostanete ženu do úzkych. Otvoriť žene dvere na aute a pomôcť jej tak nastúpiť je síce fajn, ale nie keď ona už stojí pri druhých dverách a nevie čo teraz. Pomôcť jej obliecť sa do kabátu bolo v minulosti samozrejmosťou. V dnešnej dobe je lepšie sa opýtať či jej môžete v tomto pomôcť. 

feminismus

Byť gentlemanom je stále v móde a vždy v nej bude. Nie je to prežitok, je to životný štýl a vyššia úroveň galantnosti a slušnosti.