Legendárny mobil z Matrixu môže, byť už aj vo Vašom vrecku!

Neviem, či niekto z nás ešte dúfal, že v ére presýtenej výkonnými smartfónmi, ktoré sú nabité množstvom funkcií a technologických vychytávok, sa na trh dostane legendárny mobilný telefón Nokia 8110.

telefon

Štýlový mobil s imidžom
Telefón, o ktorom je reč, patrí k slávnym aparátom, nadčasovým a hlavne veľkým hitom roka 1999. Práve vtedy ho totiž preslávil film “Matrix” a dnes sa vracia na trh s dostupnosťou pre každého zákazníka. Teraz má však prívlastok retro, no vlastniť takýto mobil môže byť prejavom akéhosi imidžu.

Dizajn s pomenovaním „banán“
Ak sa naňho pozrieme z hľadiska dizajnového prevedenia, je úžasný. Má vyklápaciu konštrukciu s klávesnicou, výrazným poznávacím znakom je jeho žltá farba, kvôli ktorému dostal aj pomenovanie „banán“, ale s pôvodným telefónom už toho veľa spoločného nemá. Dostal modernejší tvar a obrysy, chýba mu aj jeho pôvodné zaoblenie.

Žiadne prevratné funkcie nečakajte
Keďže celý čas hovoríme o retro produkte, nejaké extra nové funkcie alebo bezkonkurenčné vylepšené aplikácie a služby od neho očakávať nemôžme. Ani o systéme Android tu nemôže, byť ani reči, ale zas si nepredstavujme ani jednoduchý systém, na ktorom si môžete zahrať tak akurát tetris. Hovoríme o sympatickom operačnom systéme KaiOS, v ktorom nájdete napríklad vyhľadávač Google, šikovne a prakticky je spracované ovládanie organizácie kontaktov alebo iných súborov a napríklad pri cestovaní vás určite poteší aj služba Google Mapy.

technologie

Najvýkonnejšou časťou telefónu je batéria
Výkon produktov s označením retro vlastne nie ja ani taký dôležitý a nedá sa očakávať od nich nič extra, žiadne technologické vychytávky ani aplikácie. Klasický je aj fotoaparát s 2Mpx, nenachádza sa v ňom ani služba selfie, zato za zmienku stojí nad očakávanie spoľahlivá batéria. Počúvať hudbu na ňom môžete až 50 hodín.
Cena tejto novinky, „oprášenej“ legendy s novým dizajnom, je okolo 80 eur.