Nákupy

Materiály využívané v trendoch bytového dizajnu

Žijeme v dvadsiatom prvom storočí, všetko okolo nás napreduje míľovými krokmi a iné to nie je ani čo sa bytového dizajnu týka. V nasledujúcich riadkoch, sa síce budeme venovať najmä súčasným trendom, avšak verte, že i o desať rokov, nepôjde o žiaden zastaraný štýl. Obrovskou výhodou aktuálnych trendov je, že využívajú nadčasové materiály. Hovoríme najmä o skle a kovoch.

Detail na schody so skleneným zábradlím.jpg

Sklo ako nadčasový prvok moderného interiéru

Ako sme spomenuli, aktuálne trendy sú najmä o materiáloch, ktoré sa vyznačujú svojou nadčasovosťou. Medzi ne nepochybne patrí sklo. To dokáže urobiť aj z toho najškaredšieho bytu, moderný a estetický priestor. Dnes môžete tento materiál využiť na mnohých miesta, nie len na okách a poprípade dverách. Veľmi obľúbenými sa stali sklenené zábradlia LMmont. Na výber máte niekoľko možností. Prvou sú čisté tabule skla bez akéhokoľvek kovania. Tieto sa do schodov najčastejšie upevňujú pomocou bodových úchytiek. Taktiež ale môžete využiť hliníkové zábradlia, ktoré majú sklenenú výplň. Ďalším veľmi obľúbeným prvkom, sú sklenené steny, či nadrozmerné sklenené dvere. Pamätajte, že i jeden výrazný sklenený prvok vo vašej domácnosti, urobí z interiéru naozaj moderný a neopakovateľný priestor.

Moderne zariadená miestnosť s presklenou stenou.jpg

Nadčasové a trvácne kovy

Aj kovy patria k materiálom, ktoré budú pôsobiť moderne i o ďalších desať, či dvadsať rokov. Napríklad taký hliník, vám navyše takúto dobu bez najmenších problémov vydrží, a to v úplnom zdraví. Ide totiž o zliatinu, ktorá prežije naozaj takmer všetko. Kovy sa výborne hodia k spomínanému sklu a taktiež k akýmkoľvek iným materiálom. Môžete ich pokojne skombinovať i s drevom, či inými prírodnými materiálmi a naopak i s tými ultra modernými. Ako sme spomenuli vyššie, hliník môžete ladiť spolu so sklom priamo na zábradlí. Ďalšou možnosťou sú hliníkové dvere, okná, alebo časti priečok.