Nákupy

Na čo si dať pozor pri nakupovaní cez internet

»          Ľudia často nakupujú cez internet kvôli zľavám, či  akciám.  Na Internete sa oplatí nakupovať oblečenie technika a možno dekoračné predmety. Avšak nie vždy môže byť nákup bezpečný. Preto sa  pozrieme na to, čo robiť pri nakupovaní z internetu  aby ste mohli nakupovať bezpečne a bez obmedzenia.

eshop
 
·         Nenakupujte v cudzej Wifi sietí. Pretože môže dôjsť ku odcudzeniu osobných údajov a peniazi.
·         Nakupujte len v sieťach ktoré sú šifrované a zabezpečené.
·         Nakupujete v cudzej sieti,
·         Nakupujte len cez overené aplikácie alebo  cez svoj  bankoví účet.
 
»          Taktiež si dávajte pozor na veľké zľavy a akcie . Nie každá akcia či zľava môže byť skutočne. Tovar za pár eur nemusí byť vždy lacný a niekedy môžete za neho zaplatiť dva krát toľko koľko je v akcii. Ak nie ste si istý , môžete si pozrieť hodnotenia a recenzie ostatných užívateľov či zákazníkov. Podľa toho viete ktorý produkt alebo tovar si môžete zakúpiť.

sleva
 
»          Ďalšou ale veľmi účinnou radou je aby ste platili tovar v hotovosti. Tak to ste si istý že mám tovar dôjde až k vám domov. Ak by ste použili platbu ihneď Môže sa veľmi rýchlo stať že prídete o svoje peniaze a Nebudete mať ani tovar či produkt.
 
»          Taktiež si musíte dávať pozor aj na tovar. Keď ho objednávate cez e-shop alebo iné stránky Nikdy neviete či vám tento produkt nepríde poškodený alebo inak znehodnotený. V takomto prípade si zistíte či je možné tovar vrátiť späť do e-shopu, teda do predajne Odkiaľ ste tovar zakúpili. Taký si zistíte či je možnosť vrátiť späť peniaze alebo vymeniť tovar za iný.

nakupování
 
»          Pri použití platby kartou buďte neustále opatrný, a nikdy nedávajte ukladať heslá . Ak nemáte dostatočne zabezpečený prehliadač nikdy neukladajte vaše súkromné údaje do prehliadača.. v tomto prípade je možné že to môže vidieť aj iná osoba ktorý daný web prevádzkuje a môže sa stať že prídete o svoje peniaze.