Nákupy

Profi LED pásy s 5 ročnou zárukou.

Dnešné LED osvetlenie už ponúka nielen žiarovky ako tomu bolo kedysi, ale celý rad rôznych zaujímavých typov osvetlenia. Tu patria LED panely, LED reflektory, žiarovky so špeciálnymi funkciami alebo LED trubice. No asi najobľúbenejšie sú dnes LED pásy, ktoré poskytujú špecifické osvetlenie na miestach, kde to doteraz nebolo možné. Dnes už sa môžete stretnúť s ponukou LED pásikov u každého predajcu LED osvetlenia. No len máloktorý vám ponúkne aj kvalitné LED pásy so zárukou 5 rokov.

led pás

Takéto vysokokvalitné LED pásy s extrémne dlhou zárukou tak ponúkajú vlastnosti, s ktorými sa bežne u LED pásov nestretnete. Sú preto označované aj ako PROFI LED pásy, lebo ponúkajú skutočne profesionálne prevedenie. Pre laikov sú niektoré parametre len ťažko rozpoznateľné. Takéto pásy majú čipy osadené na páse špeciálne kontrolované, takže tu nedochádza k ich rýchlemu vypáleniu ako u lacných konkurentov. Ak ste si zakúpili v minulosti lacnejší LED pásik, tak viete, že postupne čipy odchádzajú a po čase svieti iba ich malá časť. No dôležité sú aj iné parametre týchto kvalitných produktov.

led pás

Takéto pásy majú vysokú hodnotu CRI. Tento parameter si pri kúpe všíma iba málo klientov. Hodnota CRI sa pohybuje u lacných pásov na úrovni CRI 80, u PROFI verzie je to až CRI 97. Tento údaj nám hovorí, ako hodnoverne sa nám javia osvetlené predmety daným LED pásom. Čím vyššie CRI, tým je osvetlenie hodnovernejšie a blíži sa k osvetleniu denným svetlom, takže farby osvetlených predmetov sú viac autentické. Pre niekoho je parameter CRI možno zanedbateľnou banalitou, no ak by ste mali možnosť porovnať tú istú miestnosť osvetlenú pásom s CRI 80 alebo pásom s CRI 97, pocítili by ste enormný rozdiel. Takéto maličkosti výrazne vplývajú na naše nálady a psychiku, takže ak sa dlhšie zdržiavame v takto osvetlených priestoroch, musíme klásť na kvalitu osvetlenia patričný dôraz.