Peniaze

Strácate prehľad na svojimi peniazmi? Povedzte rázne STOP!

Typy a rady ako šetriť peniazmi , či dokonca ako ich získať viac máme tendenciu považovať za rozprávky, výmysly „pisálkov“, slová bez reálneho využitia v praxi. No, lenže práve týmto myslením si dvakrát nepomôžeme, vlastne v mnohých prípadoch dané rady ani nevyskúšame a potom je jasné, že sa významnejšia zmena v našej finančnej otázke nedostaví. Kritika a urážky vám žiaľ nepomôžu. Ani ja nemám v pláne vravieť vám, že do pár rokov budete milionármi, ale pozrime sa na danú problematiku triezvo, z normálneho pohľadu, ktorý dúfam v nikom nevyvolá pobúrenie či pocit, že píšem sci-fi román. Peniaze sa ušetriť dajú.

peníze

Zhodnoťme svoje priority a reálne sa pozrime, akým tokom sa naše financie uberajú. Čo z toho vlastne skutočne potrebujeme a využívame, čo z toho malo zmysel a kde by sme mohli zľaviť? A naozaj potrebujeme okrem týchto tokov míňať peniaze na veciach, ktoré v podstate tak veľmi nepotrebujeme, alebo by sa dali zohnať i lacnejšie? Toto sú veľmi podstatné otázky, ale odpovede už musím nechať len na vás. Odpovede budú ešte podstatnejšie a máte ich v rukách vy.

banka

Možno sme momentálna jedným z väčšiny, ktorí nasadli do rozbehnutého vlaku plnom paniky a služieb, ktoré nám berú zisky, točí sa nám hlava a doteraz sme nepovedali STOP! Tak to konečne povedzme, nechajme hlavu dokrútiť, upokojme sa, nachíľu si sadnime, začnime si vážiť samých seba a svojich ťažko zarobených peňazí a konečne si rázne v prvom rade my sami určime, ako chceme pokračovať ďalej, ktorým službám a akému tovaru dáme zbohom, proprípade v ktorom vlaku sú ponúkané služby či tovar lacnejšie. Verím, že u niektorých z týchto problémov existuje ručná brzda, ako aj vedľajšia a rozumnejšia koľaj či trasa, aká so sebou nebude prinášať toľko tlakov a finančnej zodpovednosti.